کد مطلب: 48317 تعداد بازدید: ۱۷۹

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

خواهران طلبه بانوانی توانمند در عرصه تربیت جامعه هستند

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷:۰۰
حوزه های علمیه خواهران بهترین مکان برای تربیت مادران توانمندی است که مدافعان حرم را در دامان خود پرورش می دهند

حجت الاسلام و المسلمین علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در نشست اخلاقی تربیتی با طلاب,کادر و اساتید مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) شیرود ضمن عرض خیرمقدم  به طلاب، علی الخصوص طلاب جدید الورود به مناسبت آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: با توجه به این که نور اهل بیت (ع)همانند آهنربایی است که هر فلزی به آن برخورد کند جذب می شود؛ لذا طلبه  هم اگر درخط اهل بیت(علیهم السلام) حرکت نماید، نورانی شده و می تواند بر دیگران تاثیر  گذار بوده و آنها را نورانی کرده و چراغ هدایت دیگران باشد ؛ همانطور که علامه جوادی آملی فرمودند که طلبه مسیر خود و دیگران را روشن می کند.
وی افزود: نظر به این که نیمی از کشور ما بانوان بوده و مردان به عنوان نیمی دیگر از جمعیت جامعه هم در دامن همین زنان پرورش یافتند؛ لذا اگر مردانی در عرصه اجتماعی  موفق می باشند؛اگر جوانان این مرز و بوم جان فشانی  کرده و افتخار می آفریدند مدیون مادرانی با تقو و پاکدامن هستند؛ همانند شهید  حججی که با شجاعت و اقتدار جلوی دشمن  ایستاد با اینکه علم داشت که به سمت قتلگاه می رود ولی خم به  ابرو نیاورد.
 حجت الاسلام غفاری تصریح کرد: حوزه های علمیه خواهران بهترین مکان برای تربیت چنین مادران توانمندی است که مدافعان حرم را در دامان خود پرورش دهند
وی اعلام کرد: هر چند عده ای  تلاش می کنند تا  نامی از شهدابر کوچه ها وخیابان ها نباشد تا مردم به خیال آنها شاد بوده و زندگی کنند؛ولی بدانند این کارها فایده ای نداشته و نور خدا هرگز خاموش نخواهد شد .
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با اشاره به دسیسه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: کشور ما به دلایل پایگاه مقاومت ، آزادی خواهی و استکبار ستیزی همواره مود کینه دشمنان بوده و از اول انقلاب تا به حال با نقشه و ابزارهای مختلف سخت افزاری و نرم افزاری، تهاجم و ناتوی فرهنگی، نفوذ و... سعی در سنگ اندازی و تضعیف نظام اسلامی ایران را داشته اند.
وی خاطر نشان کرد: وظیفه حوزه های علمیه به عنوان بازوان انقلاب و رهبری، بصیرت افزائی در جامعه و حضور به موقع در صحنه های مختلف انقلاب است.