کد مطلب: 46864 تعداد بازدید: ۱۶۸

برگزاری نشست هم اندیشی مسئولین هیئت های مذهبی در مرکز تخصصی حوزوی ریحانه الرسول جویبار

پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷:۵۹
دومین نشست تبلیغی – فرهنگی(هم اندیشی) مسئولین هیئت های مذهبی بانوان شهرستان جویبار در مرکز تخصصی حوزوی ریحانه الرسول (س) جویبار برگزار گردید.

خانم زهرا پور مشاور واستاد حوزه در جمع مسئولین هیئات مذهبی بانوان  شهرستان  بیان داشت: با توجه به اهمیت مسئله ی فرهنگی در کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری جهت سامان دادن آن، و همچنین تاثیر بسزای هیاتهای مذهبی، باید اقدامات اساسی و بنیادی را در راستای احیاء و تقویت هیئات خانگی ومذهبی نمائیم.
وی ادامه داد:از آنجا که رسالت ،اهداف ومسیر حوزه های علمیه وهیئات مذهبی هماهنگ و در یک سو می باشد؛ لذا جهت پیشبرد ومیل به اهداف این دو مرکز مهم نیاز است نشستهای هم همفکری برگزار گردد.
استاد حوزه مازندران اظهار کرد: در جهت رفع آسیب هایی که دامن استان و شهر را گرفته است باید از ظرفیت های مدنی مذهبی استفاده شود که این امر در غالب هیئات خانگی  تعریف شده است. اگر هیئات مذهبی کارکرد اجتماعی پیدا کنند، هم فرزند زمانه خود هستند و هم با مبانی دینی و قرآنی ما همخوانی بیشتری پیدا می کنند.
وی با بیان این‌که هیئت های مذهبی در نهادینه کردن ارزش های دینی در بین جامعه مؤثر هستند، افزود : اساس برنامه ریزی دردست داشتن اطلاعات متقن و محکم می باشد و نیاز است هیئات خانگی وصل به  منبع محکم مانند حوزه های علمیه خواهران باشند و از ظرفیت های حوزه ها در هیئات بهره ببرند.
زهراپور گفت: مسئولین هیئات باید برنامه ریزی مناسب و مطابق با نیاز های مخاطبین از جمله پاسخگویی وآموزش احکام ومسائل روز ، پاسخ به شبهات  وارائه راهکار وراهنمایی در مسائل خانوادگی داشته باشند.
وی اعلام کرد: بحمدالله در حوزه علمیه خواهران افرادی بصورت تخصصی در هرکدام از مسائل فوق تربیت می شوند ومی توانند در هیئات شما حضور داشته وسبب پویایی هیئت ها شوند.
زهراپور گفت: با توجه به این که یکی از وظایف حوزه های علمیه و هیئات مذهبی حفظ تریبون و منبرها جهت توسعه و ترویج فرهنگ دینی است؛ لذا باید با همکاری این دونهاد، جامعه را به سمت تقویت معرفت دینی سوق دهیم.