کد مطلب: 43333 تعداد بازدید: ۲۱۶

مشارکت حداکثری مردم، موجب تقویت کشور و مشروعیت بخشی نظام می گردد

چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰:۰۳
برگزاری کرسی آزاداندیشی "رأی حداکثری یا حداقلی مردم در انتخابات و اثر آن بر اقتدار کشور در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) آمل "

خانم سمیه سیار استاد ارائه کننده بحث، بیان داشت: انسان برای این که در جامعه مؤثر باشد، باید فعال باشد و فردی که فعالیت چندانی ندارد، در جامعه نیز تأثیر چندانی نخواهد داشت.
وی گفت: یکی از نمودهای فعالیت و تأثیرگذاری در جامعه، شرکت در انتخابات است و قطعا مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تقویت کشور شده و به نظام اسلامی مشروعیت می بخشد.
خانم سیار تصریح کرد: با توجه به این که دشمنان جمهوری اسلامی ایران همواره با استفاده از روش های مختلف به دنبال تضعیف نظام بوده و در این راستا هزینه های زیادی نیز خرج می کنند، لذا اگر مردم ما متحد بوده و در همه صحنه ها به خصوص انتخابات حضور یابند، پاسخ کوبنده ای به دشمنان داده و دخالت بیگانگان را نخواهند پذیرفت.
در ادامه خانم فهیمه نصراللهی استاد  منتقد این کرسی، گفت: با وجود این که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، انتخابات زیادی برگزار شده و مردم در آن ها مشارکت داشته اند؛ اما متاسفانه هر نامزدی پس از انتخاب، بیشتر به تأمین منافع شخصی و منافع اطرافیان خود توجه داشته و کمتر به در پی حل مشکلات مردم بوده اند.
وی اظهار داشت: از طرفی با عملکرد بد برخی از کارگزاران، مردم نسبت به مسئولین بدبین شده و تمایلی به شرکت در انتخابات ندارند.
در پایان ، خانم مهربان؛ مدیر مدرسه و داور کرسی مذکور بیان داشت: هرچند برخی از مسئولان کشور عملکرد بدی داشته و به تمام وعده های خود عمل نکردن و به خوبی نتوانسته اند در جهت رفع مشکلات مردم فعالیت کنند؛ اما همگان موظفند شرکت حداکثری در انتخابات داشته و در سرنوشت خود و کشورشان مشارکت نمایند.
وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانتاشان، ویژگی های کاندیدای اصلح مانند تقوا و تعهد، دوری از اشرافی گری، استقامت در مقابل دشمن و ... را معرفی نموده اند که باید بر اساس این شاخص ها، کاندید اصلح را انتخاب نمود و به او رأی داد و از آن جایی که مسئولان نظام به نوعی با رأی مردم انتخاب می شوند، لازم است که دقت زیادی نموده و افرادی را انتخاب کرد که شاخصه های فوق را دارا بوده با این انتخاب درست، امنیت و اقتدار همه جانبه کشور در دنیا بیش از پیش حفظ گردد.
وی خطاب به طلاب گفت: طلاب باید نسبت به مسائل جامعه هوشیار و آگاه بوده و در مواقع نیاز، با بصیرت کامل روشنگری نموده و پاسخگوی سئوالات دیگران باشند و ولی فقیه را تنها نگذارند.