کد مطلب: 43273 تعداد بازدید: ۱۶۲

برگزاری نشست فرهنگی "سبک زندگی مهدوی" در مدرسه علمیه الزهراء ساری

چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳:۵۱
نشست فرهنگی با موضوع " سبک زندگی مهدوی " در مدرسه علمیه الزهراء ( سلام الله علیها) ساری برگزار گردید.

حجت الاسلام جوانشیر کارشناس مباحث مهدوی، از مرکز تخصصی بنیاد مهدویت قم در این نشست با استناد به روایتی از امام صادق( علیه السلام) محبین اهل بیت  را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: گروه اول کسانی هستند که در ظاهر و باطن دوستدار اهل بیت  هستند، گروه دوم محبین باطنی و کسانی هستند که قلبا اهل بیت را دوست دارند ولی در ظاهر نشان نمی دهند و گروه سوم هم قلبا اهل بیت رو دوست ندارند ولی بخاطر منافع خود در ظاهر خود را محب نشان می دهند.

وی در ادامه با تاکید بر تاثیر گذاری ظاهر انسان بر باطن او خاطر نشان کرد: طلابی که بعد از ورود به حوزه از اعمال عبادی غیر واجب فاصله می گیرند باید بدانند در شمار دسته سوم قرار می گیرند.

 کارشناس مباحث مهدوی، با ضروری خواندن تاسی به سبک زندگی اهل بیت (علیهم السلام) تصریح کرد: یک طلبه باید بتواند سبک زندگی مهدوی را در زندگی خود پیاده کند تا به علو درجات در نزد خداوند متعال برسد.

وی با الگو خواندن طلاب برای مردم جامعه ، شرط محقق شدن زندگی اسلامی ومهدوی را  به مرحله عمل رساندن مبانی اعتقادی و اخلاقی دانست و گفت:  پیاده کردن و رعایت مباحث مهدوی در زندگی در گرو احساس نیاز و رسیدن به  مرحله اضطراری است که انسانها باید به این مرحله برسند.