کد مطلب: 42908 تعداد بازدید: ۱۸۰

نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري:

رئیس جمهور منتخب باید همسو با نظام و رهبری باشد

شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴:۴۷
انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت بالائی برخوردار است و باید کسی را انتخاب کنیم که همسویی با نظام و رهبری داشته باشد.

 آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری  در نشست با اعضای ستاد توسعه حوزه علمیه خواهران مازندران با اشاره به ضرورت توسعه حوزه های علمیه در استان بیان کرد: تلاش و پیگیری مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران سبب 2 برابر شدن تعداد مدارس علمیه خواهران و افزایش چشمگیر طلاب شده که این جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: متاسفانه برخی از شهرهای مهم استان فاقد مدارس علمیه می باشد که باید تدابیر لازم برای تاسیس مدارس در این شهرها با همکاری علما، زعما و مسئولین استانی و شهری صورت گیرد.
امام جمعه قائمشهر تصریح کرد: هرچند اولویت اول در شهرستانها برای تاسیس مدارس علیمه، ائمه جمعه هستند؛ اما اگر فرصت این کار برای این بزرگواران به هر دلیل فراهم نگردید، نباید این امر متوقف شود؛ بلکه باید از علما و روحانیون ذی نفوذ در آن شهرها برای تاسیس مدارس علمیه استفاده گردد.
وی اظهار کرد: حوزه علمیه خواهران مازندران جهت تاسیس و توسعه مدارس باید با اداره کل اوقاف استان تعامل برقرار نماید تا از موقوفات خوابیده و بی نام این سازمان بر اساس نیت واقفین استفاده نماید. همچنین شورای شهر و شهرداری ها نیز از جمله نهادهائی هستند که دارای ظرفیت بسیار بالائی بوده  و می توان از حمایتهای مالی و معنوی آنها کمال استفاده را در ساخت و سازها و .... برد.
آیت الله معلمی در ادامه با اشاره به توطئه های دشمنان در جهت تضعیف جایگاه ولایت فقیه در جامعه اعلام کرد: حضرت امام خمینی(ره) بر اصل ولایت فقیه عنایت ویژه ای داشته و همواره براین امر تاکید داشتند به گونه ای که در سال 58 در جریان مجلس خبرگان قانون اساسی فرمودند که ولایت فقیه چیزی است که خدا آن را امر کرده و همان ولایت رسول الله است و اگر ولایت فقیه نباشد، طاغوت است. اگر رئیس جمهور توسط ولی فقیه نصب نشود طاغوت بوده و اطاعت از او اطاعت از طاغوت است.
وی تاکید کرد:  در حال حاضر حجت شرعی بر ما تمام است؛ چرا که بعد از 1400 سال فرصت استثنایی به وجود آمده و حکومت دینی و ولی فقیه عادل و... در جامعه اسلامی حاکم است.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حال حاضر دشمنان تمام تلاش خود را بر روی تهاجم فرهنگی و متلاشی نمودن بنیان خانواده و همچنین نفوذ دادن عوامل خود در درون تشکیلات نظام گذاشته اند تا ایران را از درون بپوسانند و به چیزی غیر از برگرداندن ملت و جمهوری اسلامی به قبل بهمن 57 قانع نیستند.
وی با اشاره به مسئله انتخابات گفت: در حال حاضر مسئله انتخابات از اوجب مواجبات است و باید هوشیارانه در صحنه حضور بصیرانه داشته  و بر مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح تاکید نمائیم.
آیت الله معلمی خاطر نشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت بالائی برخوردار است و باید کسی را انتخاب کنیم که همسویی با نظام و رهبری داشته باشد.
وی خطاب به کاندیدا گفت: کاندیدا باید ظرفیت و تحمل خود را بالا ببرند تا در صورت برنده یا بازنده شدن خویشتن داری خود را حفظ کرده و دچار انحراف نشوند.