کد مطلب: 40815 تعداد بازدید: ۲۲۲

برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا در مدرسه حضرت آمنه فریدونکنار

چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲:۱۲
برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س) در مدرسه حضرت آمنه(س) فریدونکنار

خانم صفایی کارشناس حوزوی در مراسم جشن میلاد حضر ت زهرا(سلام الله علیها) در مدرسه علمیه حضرت آمنه (س) فریدونکنار گفت: فاطمه (س) به تعبیر ائمه اطهار (علیهم السلام) سرور زنان جهانیان از اولین تا آخرین بوده و حوریه ای است که به صورت انسان آفریده شده است.
وی افزود: حضرت زهرا (س) نمونه یک انسان برجسته از ازل تا ابد و الگویی تمام عیار در زمینه های مختلف معنوی، مادری، همسری، سیاسی و .... می باشد..
وی در ادامه گفت: این بانوی بزرگوار که خود تربیت شده پیامبر اکرم (ص) بودند، به خوبی دانستند که در تربیت اسلامی نحوه شیردادن مادر به کودک، نگاه محبت آمیز و تمامی حرکات و رفتارها و گفتار مادر بر روحیه حساس بچه اثر گذار است؛ لذا فرزندان خوب و الگویی تحویل جامعه دادند.
این کارشناس حوزوی تصریح کرد: مادران امروز ما باید تلاش کرده تا فرزندانی را تربیت کنند و نمونه هایی را به جامعه تحویل دهند که آینه معرفت اسلام، حقایق و معارف قرآن در ظاهر و باطن وجودشان تبلور یابد.
صفایی در پایان خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه(س) روحیه بندگی و عبادت را از کودکی به فرزندانش آموخت و آنها را در حد طاقتشان با عبادت آشنا ساخت؛ به طوری که در شب بیست و سه ماه مبارک فرزندان خود را به بیدار ماندن و نخوابیدن سفارش می کرد تا از دوران کودکی قلب فرزندان خود را با جمال خداوند و زبانشان را با شیرینی عبادت آشنا کنند تا در جوانی جذب جلوه های دروغین نشوند.
گفتنی است در پایان این برنامه از برگزیدگان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی این مدرسه تقدیر بعمل آمد