کد مطلب: 29234 تعداد بازدید: ۲۰۵

یانیه مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهراء آمل به مناسبت هفته عفاف و حجاب

پنجشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵:۰۰
حفظ حجاب و عفت، حفظ خط اسلام و ایمان مردم است.(مقام معظم رهبری)

عفاف و حجاب در اسلام یک امر قطعی و منصوص در کلام الله است. آیات متعدد در خصوص وظایف مردان و زنان برای حفظ عفت عمومی در جامعه اسلامی نازل شده است اما می بینیم که به عنوان یک موضوع فرعی متولیان امر به آن توجهی ندارند. ما خلأ قانونی در زمینه عفاف و حجاب نداریم و قوانین جامعی هم داریم اما شاهد این هستیم که قانون اساساً اجرا نمی شود.
هم اکنون با یک هجمه فرهنگی دشمن در جنگ نرم افزار از طریق رسانه های صهیونیستی مواجه هستیم. اقدامات سبوعانه دشمن که لحظه ای تعطیلی ندارد درصدد است این قدرت بازدارندگی و این نیروی برخاسته از معارف الهی (عفاف و حجاب) را از جامعه اسلامی برگیرد و از طرف دیگر عدم نظارت و کنترل بر اجرای قانون و ناهماهنگی بین مجریان قانون وجود دارد. بنابراین این که هفته ای را به عنوان عفاف و حجاب داشته باشیم و تمام مجریان به این موضوع توجه کنند، مقطعی است و مشکلی را حل نمی کند. باید تمام مجریان و برنامه ریزان فرهنگی دست در درست هم دهند تا به مرور زمان به شرایط آیده آل برسیم.
طلاب بسیجی حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهراء (س) به عنوان سنگربانان ارزش های اسلامی با پاسداری از حریم حجاب و عفاف به عنوان دژ امنیت زن و در میادین علم و جهاد فرهنگی از حصار مستحکم فرهنگ اسلامی محافظت می کنند و گوش به فرمان نائب بر حق امام زمان (عج)؛ امام خامنه ای (مد ظله العالی) با تمام توان خود در مقابل آن هایی که در مقابل این معروف دست به توطئه می زنند، با بصریت ایستاده اند