کد مطلب: 23287 تعداد بازدید: ۱۷۵

امام جمعه عباس آباد

حوزه های علمیه خواهران مورد حمایت مسئولین قرار گیرند

سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۷:۲۵
با توجه به این که حوزه های علمیه بنا بر سیاستهای خود، مستقل از دولتها فعالیت می کنند؛ اما حکومت اسلامی برای توسعه و فراگیری معالم دینی در کشور باید از حوزه های علمیه حمایت و پشتیبانی نماید.

حجت الاسلام سید جعفر رضایی امام جمعه عباس آباد مازندران در دیدار با حجت الاسلام علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: به برکت نظام اسلامی و حاکمیت ولی فقیه که از تئوری های سازنده فقه اسلامی و میراث امام (ره) است؛ فعالیت حوزه های علمیه از حالت غیر رسمی و غیر علنی خارج و ارتباط مردم با علما مستقیم و تنگاتنگ گردید.              
وی افزود: با استقرار جمهوری اسلامی در کشور، احکام و معارف الهی و دینی متولی معین حکومتی پیدا کرد؛ لذا دغدغه و نگرانی مردم  برای تامین نیازهای دینی و سبک زندگی اسلامی برطرف گردید.
این استاد حوزه ادامه داد: با توجه به این که حوزه های علمیه همچنان بنا بر سیاستهای خود، مستقل از دولتها فعالیت می کنند؛ اما حکومت اسلامی برای توسعه و فراگیری معالم دینی در کشور باید از حوزه های علمیه حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی نماید. 
وی با اشاره به عدم امکان فراگیری علوم دینی و حضور در حوزه های علمیه برای بانوان در گذشته اظهار داشت: حرکت ارزشمند تحصیل دینی خواهران در شهرهای کشور، بعد پیروزی انقلاب فراهم گردید؛ لذا باید از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را برده و با تاسیس و توسعه حوزه های علمیه در جهت گسترش و ترویج فرهنگ و ارزشهای دینی گام برداریم.
حجت الاسلام رضایی بیان کرد: نظر به این که جامعه متشکل از خانواده است و تربیت درخانه بالذات و در درجه اول به مادر برمی گردد؛ لذا اگر توانمندی های علمی و دینی بانوان ما ارتقاء یابد، قطعا شاهد کاهش بسیاری از ناهنجاریها و آسیبهای اجتماعی و فرهنگی در کشور خواهیم بود.
وی در ادامه با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن در حوزه خانواده گفت: دشمن با تمام امکانات خود به خصوص ابزارهای فضای مجازی بدون خاکریز و مرزی وارد میدان مبارزه با ما شده است. لذا باید با تبیین استراتژی صحیح و به کارگیری روشهای موثر مشکلات فرهنگی را در خانواده ها برطرف کنیم.
امام جمعه عباس آباد در پایان با توجه به قدمت دینی و فرهنگی این شهرستان، خواستار تاسیس حوزه علمیه خواهران در این شهرستان گردید.