کد مطلب: 22468 تعداد بازدید: ۵۴۹

راهبر سامانه های فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور خبر داد:

اجرای طرح یکپارچه سازی اطلاعات فرهنگی طلاب حوزه های علمیه خواهران

پنجشنبه ۳ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱:۰۸
طرح یکپارچه سازی اطلاعات فرهنگی طلاب حوزه های علمیه خواهران به صورت پایلوت در حوزه علمیه خواهران مازندران اجرا گردید.

حجت الاسلام رضوی راهبر سامانه های فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور در نشست مدیران، معاونین فرهنگی، مشاورین و دبیران دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران مازندران بیان داشت: یکپارچه سازی و ساماندهی اطلاعات مربوط به فعالیتهای فرهنگی طلاب، یک طرح کشوری است که برای اولین بار به صورت پایلوت و آزمایشی در مدیریت استان مازندران آغاز گردید.  
وی افزود: در راستای اجرائی نمودن این طرح، سامانه مدیریت تبلیغی تربیتی اسلامی زنان(سمتاز) به آدرس الکترونیکیhttp://daneshamokhte.whc.ir/  برای درج اطلاعات طلاب راه اندازی گردید. که نحوه بهره برداری آن به این صورت است که طلاب، مشاورین، دانش آموختگان و...حوزه های علمیه خواهران در سامانه فوق اقدام به ورود اطلاعات هویتی و توانمندیهای فرهنگی تبلیغی خود می نمایند و پس از تائید اطلاعات واد شده کاربران توسط مدیران مداس علمیه، مورد تائید نهائی مدیریت های استانی سراسر کشور قرار گرفته و بدین طریق سیستم یکپارچه سازی اطلاعات فرهنگی تشکیل می گردد.
راهبر سامانه های فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اهداف این سامانه اظهار داشت: با اجرای این طرح تمام سیستم مدیریتی حوزه های علمیه خواهران از سطح مدیریتی مرکز گرفته تا مدیریت استانی و بعد مدیران مدارس، به صورت آن لاین و همزمان برحداکثر اطلاعات هویتی و فعالیتهای فرهنگی طلاب اشراف خواهند داشت.
وی در ادامه گفت: با استفاده از این اشراف اطلاعاتی نرم افزاری، ظرفیتهای فرهنگی  حوزه های حوزه های علمیه خواهران در زمینه فضای مجازی، مبلغ اینترنتی، هنری و...شناسایی خواهد شد. همچنین برنامه ریزی مناسب و کاربردی برای فعالیتهای فرهنگی مورد نیاز به راحتی انجام خوهد گردید.
حجت الاسلام رضوی در پایان خاطر نشان نمود: با راه اندازی سامانه سمتاز، نیروهای توانمند و دارای تخصص در فعالیتهای فرهنگی، به بدنه حوزه، ارگانها و نهادهای دیگر جامعه معرفی می شوند.