کد مطلب: 22464 تعداد بازدید: ۳۰۴

برگزاری اولین نشست طرح بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه مازندران

پنجشنبه ۳ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۶:۲۱
برگزاری اولین نشست طرح بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه مازندران

اولین نشست طرح بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه مازندران برای واحدهای آموزشی تربیتی حوزه علمیه خواهران استان برگزار گردید.

حجت الاسلام فلاح مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه مازندران در این نشست بیان داشت: خدمتگذاری و نوکری برای کسانی که در  راه دین و اعتلای اسلام ناب محمدی(ص) گام بر می دارند، برای ما افتخار و ارزش است.

وی افزود: با توجه به نقش بسزایی که مقوله آموزش در ارتقای سطح فرهنگ دارد؛ معاونت سلامت و تامین اجتماعی مرکز خدمات بر آن است تا برنامه های آموزشی در استانها اجرا نماید و جامعه هدف آن طلاب و روحانیون و خانواده های آنها می باشد که این طرح برای اولین بار در استان مازندران اجرا می شود.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه مازندران تصریح کرد: با توجه  به این که زکات علم نشر آن است؛ لذا طلاب حوزه های علمیه باید بعد از کسب معارف الهی، به دنبال توسعه و ترویج آن باشند؛ و قطعا این امر نیاز به جسمی سالم و تندرست می باشد. متاسفانه در طول تاریخ عالمانی را مشاهده نموده ایم که سالیان سال به تحصیل علوم دینی پرداخته ولی به دلیل عدم توجه به سلامت جسم خود نتوانسته اند به خوبی به رسالت خود عمل نمایند.

وی گفت: خواهران و برادرانی که در اردوگاه حضرت زهرا(س) و امام عصر(عج) تحصیل می کنند اگر به سلامت جسمی و روحی خود توجه ننمایند نمی توانند مبلغین توانمند و خوبی در جامعه داخلی و خارجی باشند.

حجت الاسلام فلاح  با اشاره به برنامه های آموزشی مرکز خدمات در خصوص ارتقاء فرهنگ بهداشت و سلامت طلاب خاطر نشان کرد: مباحث آموزشی ما در زمینه های بهداشت فردی، اصول تغذیه سالم، بهداشت خانواده(بهداشت مادر و کودک)، بیماری های واگیر، بهداشت روان و مهارت های زندگی، بهداشت شغلی،  بهداشت دهان و دندان و... می باشد که امیدواریم با اجرای این طرح برای طلاب و خانواده هایشان، شاهد جامعه روحانیتی سالم و توانمند جهت اعتلای اسلام ناب باشیم.