کد مطلب: 21904 تعداد بازدید: ۵۵۳

برگزاری کرسی آزاداندیشی " علل و انگیزه ایران در کشورهای منطقه " در مدرسه علمیه خواهران عصمتیه بابل

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷:۲۲

کرسی آزاداندیشی تحت  عنوان علل و انگیزه حضور ایران در کشورهای منطقه با محوریت انگیزه های اقتصادی، سیاسی و اعتقادی در مدرسه علمیه  خواهران عصمتیه بابل با حضور حجت الاسلام محمدرضا نیرومند استاد حوزه و ارائه کننده بحث، حجت الاسلام عسگر نصیرایی عضو شورای علمی پژوهشی حوزه علمیه خواهران مازندران  داور جلسه و نیز نمایندگان طلاب پایه 3و4و5 به عنوان منتقد برگزار گردید.
حجت الاسلام نیرومند با برسی بحث در چهار محور اعتقادی، سیاسی ، نظامی واقتصادی بیان داشت:  در مسأله اعتقادی، اهتمام دین مبین اسلام به فریادرسی مسلمانان است؛ و در حال حاضر وظیفه خطیر شیعه معرفی اسلام ناب محمدی(ص) به جهانیان می باشد.
وی افزود: در مسأله سیاسی نیز ذکر این نکته قابل اهمیت است که امدادرسانی به مسلمانان در همه کشورها، یکی از بندهای قانون اساسی می باشد.
وی با اشاره به انگیزه اقتصادی گفت: هر چند ما به مردم منطقه کمک می نمائیم؛ اما آنچه نباید از نظر دور بماند، این است که ما بازار مصرف منطقه را نیز به دست می گیریم(گرفته) که این امر برای اقتصاد کشور فرصت مناسبی است.
حجت الاسلام نیرومند در ادامه با اشاره به توطئه دشمن در مطرح کردن هلال شیعی و طرح اسلام هراسی و ایران هراسی، اهمیت نظامی این قضیه را در جلوگیری از نفوذ به مرزهای کشوردانست؛ و اظهار داشت: حضور ما در منطقه ابتدا به نفع ایران و سپس به نفع امنیت منطقه خاور میانه خواهد بود.
حجت الاسلام نصیرایی داور مباحث مطروحه بیان داشت:  اسلام مرز خاصی ندارد و مرجعیت عامه برای تعداد محدودی از افراد منطقه نیست.
وی افزود: در حال حاضرما در حال گذران از دوران اختبار هستیم و برای رسیدن به بالاترین قدرت، باید سختی هایی را نیز تحمل نمائیم.
داور کرسی آزاد اندیشی گفت: دشمن با جعل دین به جنگ دین آمده است؛ لذا باید با حضور در منطقه در صدد شناخت اسلام ناب و فرهنگ شیعه به مردم منطقه و جهان در حیطه های مختلف فرهنگی ، سیاسی، اقتصادی و...  باشیم.
حجت الاسلام نصیرایی خاطر نشان کرد: مشکلات داخلی کشور با کار آفرینی و فرهنگسازی قابل رفع       می باشد و نباید کلیت مسأله را با جزییات به قهقرا برد.(بزرگ نمایی نمود)