کد مطلب: 21903 تعداد بازدید: ۵۳۶

برگزاری نشست «قرآن و امام حسین علیه السلام» در مدرسه فاطمه الزهرا(س) آمل

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴:۴۵

نشستی با عنوان «قرآن و امام حسین علیه السلام» به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم در مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (س)      
شهرستان آمل برگزار شد.
خانم زینت السادات علمدار کارشناس قرآن و نهج البلاغه؛ در این نشست با اشاره به آیاتی که در شأن ائمه معصومین و  خصوصاً امام حسین (ع) نازل شده، اظهار داشت: ابتدا قرآن در علم الهی بود و بعد در لوح محفوظ تجلی یافت و سپس خداوند آن را در وجود جبرئیل امین قرار داده و به او فرمان داد که کل قرآن را در سینه ی رسول خدا (ص) فرود بیاورد که این امر به دو صورت دفعی و تدریجی انجام پذیرفت.
وی افزود: تمام قرآن بر قلب نازنین پیامبر (ص) و از آن جا بر قلب اهل بیت (ع) تجلی یافت که هرکدام از ائمه ظرف وجودی قرآن بودند اما این تجلی در امام حسین (ع) بیشتر است.
وی ضمن تأکید بر برقراری پیوند با اهل بیت (ع) تصریح داشت: ممکن است انسان نماز و اعمال دیگر را انجام دهد اما روح عبودیت در نتیجه پیوند با اهل بیت (ع) به وجود  می آید و انسان در مدار عبادت قرار می گیرد.
خانم علمدار خاطر نشان کرد:  بر اساس آیات قرآن، امام حسین (ع) مصداق اخص امر به معروف و نهی از منکر، اقامه کننده نماز، مروج قرآن و ... هستند و کشتی ایشان سریع تر انسان را به قرب الهی می رساند؛ لذا انسان ها  باید با اطاعت از این امام، مزد رسالتشان را بدهند که این موجب نجات آن ها خواهد شد.