کد مطلب: 21426 تعداد بازدید: ۴۷۱

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

حوزه علمیه خواهران یک ظرفیت عظیم برای گسترش فرهنگ دینی است

یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹:۵۶
حجت‌الاسلام علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران  در دومین همایش طلیعه حضور طلاب ورودی 94-93 و 95-94  مدارس علمیه خواهران مازندران بیان داشت: آشنایی طلاب به عنوان معماران و مهندسین رفتار جامعه  با مجموعه ضوابط و قوانین حوزه  علمیه، همچنین آگاهی نسبت به رسالت ها، تکالیف و اهداف مدارس علمیه و ایجاد انگیزه متعالی از جمله اهداف برگزاری این همایش می باشد.
وی افزود: حوزه علمیه خواهران یک ظرفیت عظیم و به فرمایش مقام معظم رهبری یک پدیده عظیم و مبارکی است که اگر  طلاب حوزه های علمیه به درستی هدایت شوند، یک لشکر عظیمی برای پاسداشت و گسترش فرهنگ دینی در کشور و جهان خواهند بود.
وی گفت: امروز که دشمن با تعریف مشاغل کاذب برای بانوان و  انحراف و غارت جایگاه زنان، مادران و خواهران جامعه اسلامی را مورد هدف قرار داده است؛ رسالت حوزه های علمیه خواهران سنگین تر می باشد؛ لذا طلاب باید با بهره گیری از آموزه های دینی و فرهنگ ناب محمدی به مقابله با هجمه های دشمن و همچنین برگرداندن جایگاه و نقش زن به مسیر  و مجرای اصلی اش بپردازند.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: در حال حاضر تحلیلگران و تئوریسین های دشمن رسما اعلام می نمایند که نقطه ضعف ایرانیان، مذهب و سیاست نیست؛ بلکه کانون خانواده  و در راس آن مادر خانواده است. 
وی اظهار داشت: در حال حاضر حوزه علمیه خواهران مازندران دارای 21 مدرسه علمیه می باشد و متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه های بالای زمین و ... ، زیر ساختهای سخت افزاری برای پذیرش تمام متقاضیان تحصیل درحوزه علمیه خواهران مازندران امکان پذیر نیست؛ لذا با وجود استقبال زیاد از حوزه علمیه خواهران، متاسقانه امکان تحصیل برای حدود 50 درصد خواهران متقاضی به تحصیل در حوزه، فراهم نمی باشد.
وی خاطر نشان نمود: مسئولین اجرائی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان باید بدانند که مدارس علمیه خواهران مازندران یک ظرفیت و سپاه عظیمی است که می توانند در  امر تصمیم گیری و برنامه ریزی استان، در کنار آنها باشند.