کد مطلب: 21424 تعداد بازدید: ۴۳۸

نماینده ولی فقیه در مازندران در دومین همایش طلیعه حضور حوزه علمیه خواهران مازندران :

تحصیل در حوزه های علمیه فرصت خوبی برای بانوان، جهت خدمت به جامعه زنان است

یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۳:۳۹
آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، در دومین همایش طلیعه حضور حوزه علمیه خواهران مازندران با اشاره به این که بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند که نیاز به ارشاد و هدایت و امر به معروف دارند، افزود: بسیاری از مسائل دینی مختص بانوان است که باید توسط خود آنان برطرف گردد و این مهم جز از طریق تحصیل طلاب خواهر و تبلیغ امکان پذیر نمی باشد. و در حقیقت، تحصیل در حوزه های علمیه فرصت خوبی برای بانوان، جهت خدمت به جامعه زنان است
وی، تحصیل، تهذیب، تبلیغ، تحقیق وتهذیب را از رسالت های حوزه علمیه خواهران برشمرد و تصریح کرد: به برکت انقلاب، در حال حاضر حوزه های خواهران در سراسر کشور به صورت رسمی فعالیت دارند و به تربیت بانوان طلبه توانمند می پردازند.
وی با تاکید بر این که طلاب باید خود را به زیو علم و تقوا تجهیز کنند و پس از آن وارد عرصه تبلیغ شوند، تصریح کرد: اگر طلاب به تهذیب نفس نپردازند، نمی توانند به دانسته های خود به خوبی عمل نمایند.
امام جمعه ساری با بیان این که تهذیب نفس و تحصیل علم راه رسیدن به کمال است، اظهار داشت: علم توام با ایمان ارزش و تاثیرگذاری خواهد داشت، لذا طلاب باید هم به تحصیل علم اهتمام داشته و هم به تهذیب نفس و رعایت تقوای الهی بپردازند.
وی، حضور بانوان طلبه را در جامعه ضروری خواند و گفت: جلسات مذهبی بانوان از نظر کیفی مناسب نمی باشند و خواهران طلبه باید این جلسات را اداره نمایند تا از بروز انحرافات جلوگیری گردد.
وی با مقایسه جایگاه بانوان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، بیان داشت: در قبل از انقلاب زمینه تحصیل بانوان در حوزه های علمیه به صورت رسمی وجود نداشت و در شهرهای مشهد و اصفهان و چند شهر دیگر حوزه های به صورت غیر رسمی فعال بود ولی به برکت انقلاب اسلامی در حال حاضر تعداد خواهران طلبه با برادران خیلی تفاوت ندارد.
 آیت الله طبرسی بیان داشت: تحصیل در حوزه های علمیه فرصت خوبی است که طلاب باید نهایت استفاده را از آن در راستای هدایت جامعه به سوی کمال برند.
وی خاطر نشان نمود: شما طلاب باید انگیزه، اندیشه، فکر و عمل را اصلاح نمایند تا بتوانید سرباز خوبی برای حضرت زهرا(س) و امام عصر(عج) باشید.