کد مطلب: 20143 تعداد بازدید: ۶۳۶

برگزاري مراسم آغاز سال تحصيلي 95-1394حوزه علميه خواهران مازندران

چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲:۱۵

حجت الاسلام علی غفاری، مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در مراسم آغاز سال تحصيلي 95-1394حوزه علمیه خواهران استان و افتتاحيه مدرسه جديد التاسيس حضرت آمنه(س) فريدونكنار بيان داشت: يكي از اهداف اصلی حوزه علمیه، آشنایی مردم با آموزه ها و منابع دینی است.
وی افزود: حوزه علمیه از ابتدای ظهور اسلام حضور داشته، به گونه اي که حضرت زهرا(س) و نبی مکرم اسلام در نزد خود کلاس داشته و شاگرد می‌پروراندند.
وي با اشاره به این که به برکت خون شهدا و بیانات امام راحل(ره) بستر مناسبی برای تحصیل بانوان در حوزه علمیه تشکیل شده است، افزود: در عمر هجده ساله حوزه علمیه خواهران خوشبختانه هر روز شاهد گسترش استقبال خواهران به تحصیل در حوزه های علمیه هستیم.
مدير حوزه علميه خواهران مازندران با بیان این که امروز به برکت انقلاب اسلامی نگرش خاصی در جهان به وجود آمده است، اعلام داشت: در حال حاضر، هر روز شاهد گسترش موج گرایش به اسلام در جهان مي باشيم.
وي از فعالیت بيش از  500 مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر 130 هزار طلبه خواهر در این مدارس علمیه مشغول تحصیل علوم حوزوی هستند.
حجت الاسلام غفاری از حوزه‌های علمیه به عنوان بهترین ظرفیت برای ترویج مبانی دینی در جامعه یاد کرد و گفت: تقویت مبانی دینی در جامعه با حمایت و گسترش حوزه های علمیه امکان پذیر خواهد بود.
وي با بیان این که وظیفه حوزه های علمیه همان رسالت نبوی است، تصريح كرد: طلاب باید مشعل هدایت جامعه و عالم عامل باشند و حوزه به دنبال تربیت مربیانی است که می خواهند طبیب نفوس دیگران و پرچم دار معارف الهی باشند.  
وی با اشاره به این که امروز حوزه های علمیه رسالت جهانی بر عهده دارند، افزود: ترویج و تبیین گفتمان اسلام ناب و انقلاب اسلامی در جهان یکی از رسالت های مهم امروز حوزه های علمیه است.
مدير حوزه علميه خواهران مازندران خاطر نشان كرد: روشنفکران اگر درست بينديشند؛ با نگاه به کشورهای همسایه خواهند فهميد که فقدان حضور حوزه های علمیه شیعی چه طبعات جبران ناپذیری بر جای خواهد گذاشت.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران یکی از مهم ترین دلایل رشد گروه های تروریستی در برخی کشورهای منطقه را عدم وجود حوزه های علمیه شیعی دانست و تصریح کرد: آنجایی که حوزه علمیه وجود دارد از خطرات ریشه ای در امان هستند، همانگونه که حصرت آیت الله سیستانی در عراق و سیدحسن نصرالله در لبنان ملتی را نجات دادند.
حجت الاسلام غفاری با بیان این که دشمنان نظام اسلامی امروز همه توان و ابزار خود را برای مقابله با اسلام ناب به کار گرفته اند، افزود: آنها تلاش می کنند تا چراغی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دنیا روشن کرده را خاموش کنند.
وی پاسداری از کیان اعتقادات و قرآن را از جمله رسالت های مهم حوزه های علمیه دانست و گفت: همه تلاش حوزه این است که فعالیت های خود را، به ویژه در مسائل علمی، به سمت قرآن سوق دهد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با بیان این که رسالت حوزه های علمیه این است که تمدن پویای اسلام را به جامعه و حتی به دنیا عرضه کند، افزود: امروز دنیا تشنه معارف اهل بیت(ع) است که حوزه علمیه باید این معارف ارزشمند را در جهان نهادینه کند.
حجت الاسلام غفاری در بخش دیگری از سخنان خود راه اندازی حوزه علمیه در شهرستان فریدونکنار امری ضرورت دانست و گفت: در همه شهرها تعداد زیادی مراکز عالی داریم که تشنه معارف اسلامی هستند و می خواهند به دین حق لبیک بگویند و حقشان است که خیمه ای به اسم حضرت زهرا(س) داشته باشند.