کد مطلب: 20141 تعداد بازدید: ۳۲۱

موسس مدرسه علميه جديد التاسيس حضرت آمنه فريدونكنار:

رساندن پیام اسلام و انقلاب به دنیا رسالت امروز حوزه‌های علمیه است

چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۴:۱۴

حجت الاسلام سید محمود جلالی، امام جمعه و رئیس هیات امناء مدرسه علميه خواهران جديد التاسيس حضرت آمنه(س) فريدونكنار در مراسم افتتاحیه مدارس علمیه خواهران مازندران و آغاز سال تحصيلي مدرسه جديد التاسيس حضرت آمنه(س) فریدونکنار بيان داشت: یکی از سفارش های مهم دین و مکتب ما فرا گیری علم و دانش است و در هیچ مکتب و مذهبی به اندازه اسلام به فراگیری علم تأکید نشده است.

وي با بیان این که حوزه علمیه پتانسیل بالایی در جهت جهانی شدن اسلام ناب در اختیار داد، گفت: دنیای امروز به دلیل بحران های موجود، تشنه بهره گیری از معارف الهی است و رساندن پیام دین و انقلاب امروز بر عهده حوزه های علمیه قرار دارد.

وی رشد و گسترش امروز اسلام ناب در جوامع را مرهون تلاش های ائمه معصومین(ع) و بزرگان دینی در تاریخ اسلام دانست و افزود: ائمه اطهار(ع) در دوران حیات با برکت خود در شرایط نامساعد زمانه کمترین فرصتی که بدست می آوردند برای تعلیم و تربیت استفاده می‌کردند.

امام جمعه فريدونكنار با بیان این‌که همه ما موظف به انجام فرائض دینی و سفارش های ائمه اطهار(ع) هستیم، گفت: امروز روحانیت و طلاب حوزه وظیفه دارند بر اساس دین و مکتب عمل کنند.

وي با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سرعت پیشرفت های علمی در کشور، افزود: باید هم در علوم حوزوی و هم دانشگاهی شاهد یک گسترش و رونق ویژه ای باشیم.

وی به رسالت مهم طلاب در جامعه اسلامی اشاره کرد و با بیان این که طلاب باید با فراگیری علوم دینی، جامعه را در مسیر صحیح که همان تعالی و سعادت حقیقی است هدایت کنند، گفت: امروز تقویت حوزه های علمیه یک رسالت مهم است که باید به آن توجه شود.

حجت الاسلام جلالي تصريح كرد: یکی از مهم ترین راه های تقویت معارف دینی در جامعه تقویت حوزه های علمیه به عنوان پیشگامان عرصه دین هستند.

وي با گلایه از جزیره ای عمل کردن در حوزه دینی و فرهنگی کشور گفت: امروز نباید در مسیر کسب معرفت، علم و آگاهی و همچنین انتقال آن به جامعه جزیره ای عمل شود شود، بلکه باید به شیوه پیوسته علوم دینی را به نسل های آینده منتقل کنیم.

وی با بیان این که حوزه علمیه ظرفیت و پتانسیل بالایی در جهت جهانی شدن اسلام ناب در اختیار داد، ادامه داد: دنیای امروز به دلیل بحران های موجود، تشنه بهره گیری از معارف الهی است و رساندن پیام دین و انقلاب امروز بر عهده حوزه های علمیه قرار دارد.

رئیس هیات امناء مدرسه علميه حضرت آمنه(س) حضور خواهران در حوزه علمیه را جهاد علمی دانست و اظهار داشت: حضور گسترده خواهران برای تحصیل در مدارس علمیه به حتم موجب تقویت مبانی دینی در بخش مهمی از جامعه ما خواهد شد.

وي با بیان این که برنامه های فرهنگی ما در کشور باید با مبانی اسلام و انقلاب مطابقت داشته باشد، تصریح کرد: نباید شاهد مسائلی در کشور باشیم که با مبانی اسلامی و انقلابی ما در تضاد است.

امام جمعه فريدونكنار با اشاره به نگرانی های فرهنگی مقام معظم رهبری، افزود: فرهنگ دینی در جامعه اسلامی باید آنچنان دارای قوت باشد تا در شرایط سخت و بحرانی بتواند دغدغه های دلسوزان نظام را برطرف سازد./950/202/ب3