کد مطلب: 19125 تعداد بازدید: ۳۹۸

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

اولین جشنواره علامه حلی استان مازندران برگزار می گردد

شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰:۱۹
اولین جلسه برگزاری جشنواره علامه حلی در مازندران با حضور مدیر حوزه علمیه برادران، مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، مدیر حوزه علمیه شهرستان بابل ومعاونان پژوهش این سه مرکز، در مدیریت حوزه علمیه بابل برگزار گردید.
حجت الاسلام غفاری در این نشست بیان داشت: حوزه علمیه خواهران مازندران با بیش از 3 هزار طلبه از استانهای موفق در امر پژوهش می باشد که اولین شورای پژوهش کشور در این استان افتتاح گردید؛ همچنین اولین استانی است که مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور جهت راه اندازی شهرک پژوهشی انتخاب نموده است
وی افزود: در سال تحصیلی جاری، حوزه خواهران استان رتبه اول فعالیتهای پژوهشی کشور را کسب نمود. همچنین تا کنون 270 مقاله خواهران طلبه را به جشنواره سراسری علامه حلی ارسال نموده است که تعدادی از این مقالات در این جشنواره برگزیده شده اند.
وی تصریح کرد: شعار حوزه علمیه خواهران، هر طلبه یک پژوهشگر است؛ و سعی گردیده از بدو ورود طلاب به حوزه، زمینه فعالیتهای پژوهشی در کنار برنامه آموزشی فراهم گردد. و طلاب ما در مقطع سطح 2 باید تحقیق پایانی و در سطح 3 باید پایان نامه ارائه دهند که این یک امتیاز حوزه خواهران نسبت به برادران می باشد.
حجت الاسلام غفاری اظهار داشت: حوزه علمیه خواهران و برادران دارای ظرفیتها و فرصتهای خوبی در زمینه های مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و ... می باشند که می توان با هم افزایی، از این این ظرفیتها کمال استفاده را نمود وهم به دنبال ظرفیت سازی بود.
وی گفت: مازندران از جمله استانهای است  که دارای پتانسیل خوبی در زمینه پژوهشی می باشد و می توان بسیاری از همایشها و جشنواره های سراسری را در این استان برگزار نمود که یکی از این برنامه ها، جشنواره علامه حلی به عنوان سنجش فعالیت پژوهشی حوزه های علمیه  می باشد؛ و حوزه علمیه برادران و خواهران استان قصد دارد جهت احصاء و ارزیابی فعالیتهای پژوهشی و همچنین ایجاد انگیزه و رقابت سالم در امر پژوهش حوزه های علمیه استان، این جشنواره را به صورت استانی برگزار نماید.
وی خاطر نشان نمود: تفاهمنامه ای بین حوزه علمیه برادران و خواهران استان در خصوص برگزاری اولین جشنواره علامه حلی استان مازندران انعقاد گردید که طبق آن مسئولیت برگزاری اولین جشنواره علامه حلی استان مازندران به عهده دبیرخانه جشنواره مستقر در مدیریت حوزه برادران بوده و مسئول اجرایی و مسئول گروه علمی این جشنواره، طبق دستورالعمل برگزاری جشنواره، توسط دبیر تعیین می گردد.