کد مطلب: 19047 تعداد بازدید: ۳۱۱

یکی از دغدغه های اصلی حوزه های علمیه تحقق فرهنگ دینی در جامعه می باشد

دوشنبه ۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۶:۲۱
ششمین جلسه کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ دینی به مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار گردید.
حجت الاسلام علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در این جلسه بیان داشت: یکی از دغدغه های اصلی حوزه های علمیه، مساله تحقق فرهنگ دینی در جامعه می باشد. و ماهیت و هویت حوزه، با این امر گره خورده است.
وی افزود: باید از همان ظرفیتی که انقلاب را بوجود آورد و بسیج را شکل داد و جنگ تحمیلی را به پیروزی رسانید؛ برای تحقق آرمانهای انقلاب و ارزشهای اسلامی استفاده نمود.
وی تصریح نمود: ماحصل تبادل نظر در این کارگروه که متشکل از کارشناسان دستگاههای دولتی و مردمی مازندران می باشد،   دستیابی به موضوعاتی است که گریبانگیر جامعه می باشد؛ و مهمترین آن بحث حفظ تحکم خانواده و کاهش طلاق است که در این راستا منشور خانواده توسط  چند نفر از اعضاء تدوین و در کارگروه تصویب گردید.
مدیر حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: متاسفانه آمار طلاق در جامعه به خصوص در سالهای اول تا سوم زندگی، به دلیل تغییر سبک زندگی، کمرنگ شدن برخی از ارزشها و ...نگران کننده است. لذا باید دلسوزان و دردمندان دین و تمام کسانی که درد جوانمردی، اخلاق و تعالی جامعه را دارند، وارد عرصه عمل گردند..
وی گفت: امروز یک رسالت بزرگ الهی بر دوش ما است. هر کس می تواند پرچمدار این نهضت همگانی باشد باید با بینش، بصیرت و برنامه ریزی برای توسعه ارزشهای دینی اقدام نماید. قطعا حوزه علمیه به دلیل وظیفه ذاتی خود در خصوص ترویج فرهنگ دینی فعالیت می نماید؛ اما برای موفقیت بیشتر، باید فعالیت و امکانات دستگاههای دولتی و غیر دولتی که در این راستا می باشد، تجمیع و جهادی عمل گردد.
وی اعلام داشت: برای این که به صورت اصولی تر مطالب خود را به جامعه هدف برسانیم، باید از رسانه ها به صورت علمی و کارشناسی استفاده نماییم.. همچنین از توان و امکانات هیئتهای مذهبی، حوزه های علمیه و پایگاههای بسیج در جهت اجرایی نمودن مفاد منشور می توان استفاده نمود.
حجت الاسلام غفاری خاطر نشان نمود: از همکاری صمیمانه تمام دستگاههای که در اجرای فرهنگ سازی منشور خانواده پیش قدم گردیدند، به خصوص استانداری مازندران در ابلاغ منشور خانواده به تمام ادارات استان و همچنین سپاه کربلای مازندران در ارسال منشور به تمام پایگاههای بسیج تشکر می نماییم.