کد مطلب: 18017 تعداد بازدید: ۴۰۴

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا

نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران متناسب با مقتضیات نیازهای زنان جامعه اسلامی تدوین گردد

شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۶:۳۲
 حجت الاسلام سعید جوادی آملی رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا، طی نشستی با حجت الاسلام غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با اشاره به شان و مقام والای زن در اسلام و میزان تاثیرگذاری او در کانون خانواده و تربیت فرزند بیان داشت: باید نگاه معرفتی نسبت به بانوان داشت و از افراط و تفریط در این حوزه پرهیز نمود. قطعاً اگر جایگاه واقعی زن، که مورد تاکید آیت الله جوادی آملی می باشد، به درستی ترسیم گردد، زن به مقام حقیقی خویش دست می یابد و ما دیگر شاهد این آسیبها در بین بانوان نخواهیم بود.
وی با اشاره به آسیب پذیری  بانوان در زمینه شبهات و خرافات تصریح کرد: زنان به دلیل نگاه بینشی و احساسی بیشتر گرفتار نحله های انحرافی و  جریانهای خرافی می گردند؛ لذا مسئولیت خواهران طلبه در این خصوص سنگین تر می باشد.
وی گفت: نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید متناسب با مقتضیات نیازهای زنان جامعه اسلامی تدوین گردد. همچنین  ساختار و محتوای فعالیتهای دینی و فرهنگی حوزه علمیه باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا افزود: با توجه به اهمیت پژوهش در مراکز علمی، خواهران طلبه باید به صورت تخصصی در حوزه زنان به خصوص با نگرش به کتاب زن در آیینه جلال و جمال آیت الله جوادی آملی، به امر پژوهش بپردازند.
وی خاطر نشان نمود: در غرب تلاش می گردد تا ثابت نمایند زن و مرد به عنوان دو فرد مستقل از حقوق مساوی برخوردار می باشند در حالی که خداوند در قرآن بارها تاکید نموده اندکه زن و مرد نفس واحده هستند و دوگانگی وجود ندارد. لذا قطعا اگر آموزه های دینی و ارزشی ما به درستی برای جهانیان تبیین گردد، شاهد حذف نگاه فمنیستی در دنیا خواهیم بود.
حجت الاسلام غفاری نیز در این نشست بیان داشت: یکی از دغدغه های اصلی ما مجالس خانگی بانوان است که متاسفانه در این محافل افکار و نحله های انحرافی در بین زنان استان ترویج می گردد. البته در این راستا اولین دوره تخصص تربیت مربی فیض نور را با همکاری مرکز مدیریت برای تامین مربی فرق و مذاهب  به صورت تخصصی در 6 رشته مسیحیت، بهائیت، تصوف و اهل حق، شبهه عرفانهای نوظهور، وهابیت و باستان گرایی و زرتشت برای حدود 200 نفر از فارغ التحصیلان سطح 2 و 3 برگزار نمودیم.