کد مطلب: 16071 تعداد بازدید: ۵۵۱

برگزاری نشست ماهانه مسئولین حوزوی استان مازندران

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۱:۱۲
برگزاری نشست ماهانه مسئولین حوزوی استان مازندران
نشست ماهانه مدیران استانی حوزه های علمیه برادران و خواهران، مرکز خدمات حوزه های علمیه استان مازندران با آیت الله فاضل مدیر حوزه علمیه فیضیه بابل برگزار گردید.
حجت الاسلام غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در این جلسه بیان داشت: این نشست ها به منظور تبادل نظر و انسجام بیشتر بین فعالیتهای حوزوی، تقویت حوزه ها، بهره گیری از فرصتهای مناسب برای حمایت و تقویت حوزه های علمیه و توضیح عادلانه خدمات به حوزویان برگزار می گردد.
آیت الله فاضل نیز در این نشست اظهار داشت: یکی از مهمترین اموری که باید در حوزه های علمیه مورد توجه قرار گیرد، بحث رعایت اقتصاد اسلامی به خصوص در سبک زندگی طلاب می باشد.
وی افزود: متاسفانه یکی از معضلات کشور این می باشد که فرهنگ اقتصاد جامعه ما بیمار است؛ لذا شاهد مشکلات زیادی در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... می باشیم. در حقیقت ریشه بسیاری از آسیبهای اجتماعی از جمله طلاق  و... را در همین امر می توان جستجو نمود.
وی تصریح نمود: باید زی طلبگی و فرهنگ قناعت و صرفه جویی و مبارزه با اسراف در زندگی و خانواده های طلاب ترویج گردد و قطعا در این خصوص بانوان به عنوان مدیران خانه نقش بسزایی خواهند داشت.