کد مطلب: 16069 تعداد بازدید: ۵۵۳

برگزاری اولین نشست شعرخوانی ویژه شاعران روحانی و طلبه استان مازندران

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۹:۱۵
برگزاری اولین نشست شعرخوانی ویژه شاعران روحانی و طلبه استان مازندران
اولین نشست شعرخوانی ویژه شاعران روحانی و طلبه استان مازندران با حضور سردار ملکی مدیر کل بنیاد حفظ آثار، آقای صادقی مدیر ادبیات و انتشارات بنیاد، حجت الاسلام اکبری معاون آموزش حوزه علمیه برادران مازندران، خانم رضائی نیا مدیر ساماندهی و نظارت ، خانم ساروی معاون فرهنگی و خانم رستمی مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خواهران مازندران و همچنین 11 شاعر از مدارس علمیه خواهران مازندران و 7 شاعر از حوزه علمیه برادران استان در اداره کل بنیاد حفظ آثار برگزار گردید.
سردار ملکی در این نشست بیان داشت: ادبیات دارای دو بعد عاطفی و تعقلی است؛ و شعر بعد عاطفی این حوزه می باشد.
وی افزود: ما باید فرهنگ جهاد، حماسه، ایثار و مقاوت را از طروق مختلف و با بهره گیری از هنر به نسل آینده منتقل نمائیم و قطعا شعر یکی از بهترین روشها در این امر می باشد 
وی گفت: شعر با فطرت انسان سر و کار دارد. لذا چون فطرت جاودانی است شعرهایی که با فطرت آدمی سرو کار دارند ماندگارند.گاهی شاعر و شعرش با هم میمیرند. گاهی شاعر است ولی شعرش می میرد ولی گاهی شعر قرنها جاودانه می ماند. هیچ وقت شعرهای شاعرانی چون سعدی و حافظ و... از بین نخواهد رفت.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار مازندران خاطر نشان نمود: هدف ما از این نشست این است که ارزشهای دینی به خصوص فرهنگ دفاع مقدس را از طریق هنر که یکی از شاخه های آن شعرمی باشد اشاعه داده و به نسل آینده منتقل نمائیم.
لازم به ذکر است در این نشست خواهران و برادران طلبه به شعر خوانی پرداختند.
.