کد مطلب: 15875 تعداد بازدید: ۹۶۴

برگزاری نشست مشترک مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران و سازمان تبلیغات شهرستان ساری

سه شنبه ۱۶ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹:۳۴
برگزاری نشست مشترک مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران و سازمان تبلیغات شهرستان ساری
 
نشست مشترک مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ساری با حضور حجت الاسلام غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، حجت الاسلام صادقی رئیس سازمات تبلیغات اسلامی شهرستان ساری، خانم رضائی نیا مدیر ساماندهی نظارت مدیریت حوزه مازندران، خانم ساروی معاون فرهنگی مدیریت مازندران، خانم علیزاده مسئول امورفرهنگی سازمان تبلیغات در دفتر مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران برگزار گردید.
 حجت الاسلام غفاری در این نشست بیان داشت: سازمان تبلیغات مولود حوزه علمیه است. و ما آن را جدا از خود نمی دانیم. ممکن است ماموریتهای ما متفاوت باشد ولی هدف هر دو نهاد یکی است و آن هم ترویج فرهنگ دینی و ارزشهای اسلامی در جامعه می باشد.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست گفت: هدف از برگزاری نشست مشترک مسئولین و کارشناسان حوزه علمیه خواهران و سازمان تبلیغات برای این می باشد تا راههای مختلف جهت راهبردی شدن و عملیاتی نمودن روابط دو نهاد بهتر فراهم گردد و موانع موجود در برقراری روابط، بررسی و راهبردهای مناسب توسط کارشناسان ارائه گردد.
وی افزود: سازمان تبلیغات و حوزه علمیه هر کدام دارای ساز و کار و قوانین و ضوابط خاص خود می باشند که در این تعامل باید مورد توجه قرار گیرد؛ ولی نباید خود را درگیر بروکراسی اداری، بیماری ای که متاسفانه امروز بدنه اداری کشور را دچار کرده است، نمائیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: باید بازه زمانی مشخصی  با نگاه کارشناسانه برای انجام امور فیمابین در نظر گرفته شود؛ همچنین در انجام برنامه های مشترک دو نهاد، باید سرعت با دقت بدون شتاب زدگی لحاظ گردد.
وی افزود: کارِ گروهی اقتضاء می کند که ضمن اعتماد سازی، با همفکری کارشناسان دو نهاد، راهکارهای مناسب جهت دستیابی به تفاهم ارائه گردد، تا با یک بارش فکری واحد همدیگر را تکمیل نمائیم.
حجت الاسلام صادقی نیز در این نشست بیان داشت: سازمان تبلیغات و حوزه علمیه باید نیازهای جامعه را شناسایی نموده و در جهت رفع این نیازها، در قالب پسندیده اقدام نمایند.
وی افزود: سازمان تبلیغا ت یک نهاد بهره ور جهت پاسخگویی به دغدغه ها و احتیاجات دینی مردم است؛ و دارای مخاطب و هدف واحد با حوزه علمیه می باشد. همچنین ظرفیتهای دو نهاد در بهره وری مشخص می باشد که باید با یک تعامل به مقصد برسانیم. در حقیقت حوزه علمیه نیرو تربیت می کند و سازمان تبلیغات هم زمینه ارتباط مبلغین با مردم را فراهم می نماید.
وی اعلام داشت: با توجه به این که بیشترین مخاطب سازمان تبلیغات بانوان هستند و همچنین زن مظهر صلاح و فساد جامعه است مسئولیت ما نسبت به این قشر سنگیتر می باشد.
رئیس سازمان تبلیغات شهرستان ساری گفت: مسئله خانم جلسه ای ها در محافل بانوان معضل بزرگی است که یکی از دغدغه های اصلی ما می باشد؛ قطعا حضور پررنگ خواهران طلبه به عنوان کارشناسان دینی و بانوان عالمه جامعه، باعث رفع این مشکل در کشور خواهد گردید.