کد مطلب: 15665 تعداد بازدید: ۳۲۸

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

وحدت حوزه و دانشگاه در واقع پیوند دین با دنیاست.

پنجشنبه ۴ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲:۱۹
وحدت حوزه و دانشگاه در واقع پیوند دین با دنیاست.
مراسمی به مناسبت  وحدت حوزه و دانشگاه و همچنین هفته پژوهش در مدرسه قدسیه بهشهر  برگزار گردید.
حجت الاسلام غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در این مراسم با بیان این که علم پلی است بین این دنیا و آخرت، اظهار داشت: نظام و محتوای آموزشی باید طوری تنظیم گردد که بین دنیا و مردم پیوند برقرار نماید. و وجه امتیاز علومی که در نظام دینی از آن صحبت می شود، با علوم دیگر در همین است. چرا که علوم غیر دینی در مدرک و شغل و... خلاصه       می شود و با مرگ پایان می پذیرد ؛ ولی در علوم اسلامی همه اینها مقدمه ای هستند که پایانش لقاء الله است.
وی افزود: دانستن علوم دینی و اخلاق به تهایی کفایت نمی کند؛ بلکه همه اینها باید در رفتار و عمل جلوه گر گردد تا پایدار بماند. علت ماندگاری نام علمایی چون آین الله بهجت به خاطر علومی که از آنها باقی مانده نیست بلکه به خاطر اخلاق و رفتار آنها می باشد. 
وی با اشاره به ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد: علوم باید احیاگر باشد تا بتواند بین این دنیا و آن دنیا پیوند برقرار نماید. وحدت حوزه و دانشگاه در واقع پیوند دین با دنیاست. چرا که علوم غیر دینی مربوط به این دنیاست؛ ولی هدف علوم اسلامی رضوان الله است. در حقیقت وحدت حوزه و دانشگاه باید طوری تعریف شود که دنیای مردم با آخرت آنها گره بخورد.
مدیر حوزه علمیه مازندران گفت: در حال حاضر که امکانات بیشتری در اختیار ماست، مسئولیت سنگین تری در زمینه وحدت با دانشگاه بر عهده حوزویان می باشد و در این رابطه باید تلاش بیشتری نمائیم. 
وی در پایان با اشاره به هفته ی پژوهش یادآور شد: هدف پژوهش، پاسخ گویی به مجهول می باشد. امروزه سوالات و شبهات در بین مردم و جوانان زیاد است، باید پژوهش نمائیم تا پاسخگوی این شبهات باشیم؛ علمایی چون آیت الله جوادی آملی، روزی 16 ساعت کار علمی و پژوهشی انجام می دهند. باید برنامه ریزی داشته باشیم و از وقت و زمانمان استفاده بهینه نمائیم.