کد مطلب: 14632 تعداد بازدید: ۴۲۴

مبلغان نقش تصفیه کنندگان احکام الهی از خرافات و انحرافات را دارند

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۵:۴۴
مبلغان نقش تصفیه کنندگان احکام الهی از خرافات و انحرافات را دارند
حجت الاسلام  پوراکبر، مدرس حوزه و مدیریت حوزه های علمیه برادران بابل در نشست جهان تشنه معارف بزرگ و عظیم قرآن در مدرسه الزهرا(س) بابل گفت: نصب آیه 135 سوره نساء در سر دانشگاه حقوق هارواد آمریکا بیانگر صریح این مسئله است که جهان تشنه معارف ناب و بزرگ قرآن کریم است؛ همچنین حقوق بشر دروغین از پا درآمده است و حیات بشریت به حکم الهی بستگی دارد.
وی افزود: رساندن پیام و احکام الهی به جامعه از مهم ترین وظایف مبلغان قرآن است و آنان نقش تصفیه کنندگان احکام الهی از خرافات و انحرافات را دارند. آنان در جایگاه تبلیغ قرآن قرار می گیرند و جایگاه تبلیغ برای جامعه مانند جایگاه قلب برای بدن است،
 تمام مکاتب عالم بر اساس تبلیغ رشد و گسترش می نمایند، اگر تبلیغ نباشد ولو بهترین دین از بین خواهد رفت اما پوچ ترین دین در سایه تبلیغ خوب گسترش می یابد.
حجت الاسلام پور اکبر خاطر نشان کرد: در عرصه تبلیغ که جهان تشنه آن است مبلغان باید اصولهایی را در سر لوحه وظیفه خطیر خود قرار دهند که از جمله آنها این است که تبلیغ باید تخصصی و از روی مطالعه عمیق باشد؛ و در این راستا باید مبلغ استقامت، مداومت و پشتکار داشته باشد. مبلغ با استفاده از این موارد می تواند تمام ابزارهای تبلیغی قوی اعم از ماهواره، فضاهای مجازی و ....را کنار زند.
وی تصریح کرد:  اگر مبلغ با مطالعه تخصصی و پشتکار وارد عرصه تبلیغ شود سخنانش را با مدرک و منبع و عقلانی ارائه دهد،هرگز دشمن قدرت رد کردن سخن حق و  عقلانی و با مدرک ارائه شده اش را نخواهد داشت، این همان پیروزی معارف و حقایق بر باطل است.