کد مطلب: 14311 تعداد بازدید: ۵۸۲

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران خبر داد:

افتتاحیه مرکز تخصصی نورالزهرا ساری

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۹:۵۵
مرکز تخصصی نورالزهرا(س) ساری با حضور آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و موسس مدرسه علمیه ، حجت الاسلام غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، فرماندار، رئیس شورای شهر و برخی از مسئولین حوزوی و شهری افتتاح گردید .
همزمان با ایام ذی الحجه مرکز تخصصی نورالزهرا(س) ساری با حضور آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و موسس مدرسه علمیه ، حجت الاسلام غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، فرماندار، رئیس شورای شهر و برخی از مسئولین حوزوی و شهری افتتاح گردید .
آیت الله طبرسی ضمن بیان ضرورت تاسیس حوزه های علمیه خواهران برای تعلیم و آموزش احکام و مسائل مورد نیاز بانوان، به تفاوت دنیای امروز با گذشته پرداخت و افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن، باید برای ارشاد مردم سرمایه گزاری نمائیم. این وظیفه بر عهده حوزه های علمیه که مروج دین و مکتب قرآن و اسلام است می باشد. 
وی تصریح کرد: در حال حاضر که دشمن با القاءشبهات دینی در بین جوانان سعی در سست نمودن اعتقادات مذهبی مردم دارد؛ نیاز به پاسخگویی به این شبهات بیش از بیش احساس می شود. 
وی با اشاره ضرورت تاسیس مرکز تخصی به خصوص رشته کلام اسلامی خاطر نشان نمود: از آنجا که علم کلام متولی پاسخگویی به اعتقادات و فکر سازی و اندیشه سازی توحیدی است، این مرکز را  با رشته علم کلام افتتاح نمودیم. 
حجت الاسلام غفاری در این مراسم بیان داشت: رسالت اصلی حوزه های علمیه پروراندن انسانهایی است که یک باید امور مهم دینی و دنیوی مردم را برعهده گرفته و به سامان برسانند.
 وی افزود: حوزه های علمیه به دنبال سه هدف جذب و پذیرش، آموزش و تربیت،  و توزیع و ترویج می باشد. به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدای انقلاب، زمینه ای فراهم شده که بتوان به فعالیتهای دینی و فرهنگی سرعت و سامان بخشید. 
سیده عطیه خاتمی مدیر مرکز تخصصی نورالزهرا(س) ساری نیز در این مراسم ضمن بیان خیر مقدم به مهمانان به تقدیر و تشکر از موسس و خیرین و مدیر حوزه علمیه استان مازندران و حامیان و مدافعان این مجموعه ،پرداخت و در انتهای برنامه با اهدای لوح تقدیر و یک جلد کلام الله مجید از خیرین و حامیان این مجموعه تقدیر به عمل آورد
لازم به ذکر است: در انتها مراسم، مسئولین از ساختمان سطح 3 بازدید نمودند.