کد مطلب: 14230 تعداد بازدید: ۵۷۸

برگزاری مراسم افتتاحیه مدرسه صدیقه طاهره نوشهر

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۸:۴۴
مراسم افتتاحیه سال 94-93 مدرسه علمیه صدیقه طاهره سلام الله علیها شهرستان نوشهر با حضور علما و روحانیت، مسئولان و شخصیت های علمی فرهنگی شهرستان، شورای سرپرستی حوزه علمیه صدیقه طاهره سلام الله علیها، امام جمعه و اساتید اجرا گردید.
آقای محمدعلی قمی، فرماندار شهرستان نوشهر در جمع طلاب این مدرسه علمیه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس بیان داشت:مقام معظم رهبری در خصوص شخصیت زنان در دفاع مقدس فرمودند که زنان ما در دفاع مقدس ثابت کردند که از الگوی سومی در دنیا پیروی می کنند.
وی گفت: می دانیم نگاه شرق و غرب به عفت و حجاب زنان متفاوت است. غرب نگاهی ابزارگونه به زنان دارد و شرق نیز نگاه ها به دو دسته تقسیم می شود. نگاه کشورهای غیراسلامی در شرق مانند نگاه غرب است و نگاه کشورهای اسلامی در شرق به زنان بستری اسلامی دارد. آن الگوی سوم، الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و زینب کبری می باشد.
وی خاطر نشان ساخت: زنان در دفاع مقدس نشان دادند با رعایت عفاف و حجاب می توان نقشی پررنگ و تاثیرگذار در جامعه داشت. صبر، استقامت و مقاومت از شاخصه زنان ایران بوده چه آن مادری که چهار فرزندش را فدای اسلام کرد و چه آن زنی که خود در میدان جنگ حضور پیدا کرد.
امید است در حوزه های علمیه چنین زنان و مادرانی پرورش و حضور پیدا کنند.
در پایان این مراسم، مسئولان و اساتید از نمایشگاه دفاع مقدس این مدرسه علمیه بازدید نمودند.