کد مطلب: 14157 تعداد بازدید: ۳۶۸

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

طلاب باید مشعل هدایت جامعه باشند

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۹:۲۹
طلاب باید مشعل هدایت جامعه باشند
 حجت الاسلام علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه امام حسین(ع) چالوس که با حضور امام جمعه، اساتید و طلاب حوزه برگزار گردید؛ با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: دفاع  اقتدارآمیز 8 ساله جوانان برومند این انقلاب ، موجب حیات حقیقت انسانی گردید. رسالت حوزه های علمیه این است که ادامه هنده ر اه سرخ شهدا در جامعه باشند.
وی افزود: فرزندان این ملت، پرورش یافتگان مکتب وحیانی و اهل بیت (علیهم السللام)، با اعتقاد به وعده های الهی و با پیروی از فرمان رهبرشان در برابر استکبار جهانی ایستادگی و با خون خود عزتی به کشور اهدا نمودند که در حال حاضر هیچ محفل مهمی را در دنیا نمی توان یافت که در آن نام ایران و ایرانی مطرح نباشد.
وی تصریح کرد: انسان به عنوان یک موجود مختار می تواند مراحل کمال را با اراده خویش بپیماید. اگر ما مبدا هستی را فراموش نکرده باشیم، بسیاری از رفتارهای زندگی ما متفاوت خواهد شد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران خطاب به طلاب جدید الورود بیان داشت: شما از ابتدا باید بدانید که قدم در چه مسیری گذاشته اید و تکلیفتان چیست؛ مسیر پیش روی شما بسیار سخت و طولانی است. باید مشکلات و موانع را به درستی درک نمائید و مسائل مورد نیاز را به درستی بشناسید تا بتوانید در این راه موفق باشید.
وی اعلام داشت: وظیفه حوزه های علمیه همان رسالت نبوی است. طلاب باید مشعل هدایت جامعه و عالم عامل باشند. حوزه به دنبال تربیت مربیانی است که می خواهند طبیب نفوس دیگران و پرچم دار معارف الهی باشند. مدرک در حوزه هدف نیست بلکه یک نشانه است.
حجت الاسلام غفاری خاطر نشان نمود: شما باید اهل عمل باشید. اولین عمل شما باید این باشد که در خانه همسر خوب و مادری نمونه بوده و آنچه دین می گوید را در خانواده و محیط پیرامون خود اجراء نمائید. کلید آرامش به دست بانوان است. تمام مردان بزرگ تربیت یافتگان دامان مادران بزرگ و نمونه بوده اند.