کد مطلب: 13945 تعداد بازدید: ۳۰۹

نماینده ولی فقیه در استان گلستان

علمای دین مدافع دین خدا و تبیین‎کننده ارزش‎های دینی و اسلامی می باشند.

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰:۴۵
   آیتالله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولیفقیه در استان گلستا ن در افتتاحیه حوزههای علمیه خواهران استان گلستان بیان داشت: علمای دین مدافع دین خدا و تبیینکننده ارزشهای دینی و اسلامی می باشند.
وی صداقت و خلوص نیت را دو مولفه اساسی در پذیرش مسئولیت خواند و تصریح کرد: مسئولی که با خلوص نیت کار میکند و هیچ رنگ و سبقهای نداشته باشد و خدمت را بر هر چیزی مقدم بداند بالاترین امتیاز است.
وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی باید از رنگ‏ها جدا شود، افزود: آنچه میتواند کشور را در مقابل تمامی حوادث بیمه کند کار و خدمت صادقانه است.
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه حوزههای علمیه شأن بسیار والایی دارد، خاطرنشان کرد: علمای دین میراثداران انبیاء الهی هستند و در جهان هیچ کاری باعظمتتر از این کار نیست.
وی با بیان اینکه طلاب باید نسبت به جایگاه خودشان واقف باشند، گفت: متاسفانه بسیاری از کسانی که وارد حوزه میشوند به این مسئله اساسی توجهی ندارند.
نماینده ولیفقیه در گلستان بیان داشت: انبیای الهی از طریق وحی و پیام‌رسانی و  طلاب از طریق تحصیل، مبادرت به راهنمایی مردم میکردند.
وی با تأکید بر اینکه باید به نحو احسن از اسلام دفاع کنیم، یادآور شد: اکنون زمان جنگ فرهنگها و جنگ تمدنهاست، غرب تلاش میکند فرهنگ جوامع را سست تا فرهنگ خودش را حاکم کند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سالهاست که با عناوین مختلف نسبت به جنگ فرهنگی، شبیخون فرهنگی و امثال آن تاکید دارند که این مسئله باید با جدیت پیگیری شود.
نماینده ولیفقیه در گلستان با بیان اینکه دشمن بنیان همه چیز را هدف قرار داده تا ریشهکن کند، گفت: دشمن با ابزار شبکههای ماهوارهای یک فرهنگ غیرانسانی، غیرخدایی و غیربشری به جنگ فرهنگی برخاسته است.
وی یادآور شد: وظیفه روحانیت، آحاد جامعه شیعه و سنی این است که وارد میدان جنگ شوند جنگی که در یکسوی آن عفریته‌های ابلیس ایستادند و به اشکال مختلف هجمه میکنند و از سوی دیگر حوزههای علمیه باید از دین خدا دفاع کنند.
وی با اشاره به اینکه علما مرزداران اسلام هستند، خاطرنشان کرد: مسئولیت علمای دین این است که جلوی عفریتههای ابلیس را بگیرند و از مرزهای عقیده پاسداری کنند و نگذارند که دشمن عقاید ضعفای شیعه را به انحراف بکشاند.
آیت الله نورمفیدی در پایان گفت: آمدن به حوزه نباید برای کسب شغل باشد بلکه باید خدمت به دین خدا را سرلوحه قرار دهند لذا اگر کسی عمل به علم کند به امانت الهی ادا کرده است و کسی که به علم، عمل نکند در واقع خائن به امانت است.