کد مطلب: 13943 تعداد بازدید: ۳۹۲

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱:۵۵
برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان
 
حجت‌الاسلام رسول ابراهیمیان معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران کشوردر مراسم تودیع و معارفه  مدیر  حوزه علمیه خواهران استان گلستان بیان داشت: حوزه‌های علمیه خواهران باید شاخص فرهنگی استان‌ها باشند
وی افزود: در جایی که دشمن برای تمام امور ما برنامه دارد، برای مقابله با دشمن به مدیریت قوی نیاز داریم
حجت‌الاسلام ابراهیمیان از مدیر پیشین حوزه علمیه خواهران استان گلستان تقدیر کرد و گفت: حجت‌الاسلام غفاری امور حوزه را بدون حاشیه پیگیری کرد.
وی با اشاره به رشد روزافزون حوزه‌های علمیه خواهران یادآور شد: تعداد واحدهای حوزوی خواهران کشور از ابتدای تاسیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از تعدادی اندک به حدود 400 واحد رسیده است.
همچنین حجت‌الاسلام ایوب وردانی مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بیان اینکه روحانیان همواره در کنار غم و شادی مردم بوده‌اند، گفت: چه مردم به روحانیان تبریک و «بخن، بخن» بگویند و چه احیانا زمانی برخی از مردم از روحانیان ناراحت شوند، آنها از مردم جدا نمی‌شوند.
وی با بیان اینکه تربیت نیرو برای پاسخگویی به امور مردم از مسائل مهم است، اظهار کرد: با توجه به خروجی حوزه‌های علمیه، باید دید که مجالس مذهبی و دینی را چه کسانی اداره می‌کنند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان تاکید کرد: طلاب باید تحمل سختی‌ها را داشته باشند و از روحیه جهادی برخوردار باشند.
وی با بیان اینکه حضور طلاب در حوزه برای دریافت مدرک نیست، افزود: وظیفه طلاب پاسخ به نیازهای جامعه است.
حجت‌الاسلام وردانی گفت: باید نیروهای خود را برای حضور در عرصه‌های عملیاتی آماده کنیم و این کار مستلزم همکاری همه نهادها است.
وی با اشاره به لزوم تمرکززدایی در امور حوزوی، افزود: شاید لازم باشد حتی در یک روستای پرجمعیت هم حوزه علمیه دایر شود تا به این وسیله عده‌ای از مردم با معارف اهل بیت(ع) بیشتر آشنا شوند.
مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان گلستان اظهار امیدواری کرد بتوان در آینده به نیازهای فرهنگی‌ای که در کشور و جهان احساس می‌شود پاسخ گفت.