کد مطلب: 13804 تعداد بازدید: ۳۳۷

دیدار مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران با مؤسس فیضیه مازندران

شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶:۰۲
دیدار مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران با مؤسس فیضیه مازندران
حجت الاسلام علی غفاری مدیر منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران به همراه برخی از اعضاء موسسه فرهنگی قرآنی تمهید قم،  با آیت الله فاضل مؤسس فیضیه مازندران دیدار نمودند.
آیت الله فاضل در این دیدار بیان داشت: انسان هر چه دارد، به دلیل بندگی و عبادت خداوند متعال است. ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز مقام عصمت خود را با تلاش و عبادات خود به دست آورده اند.
وی افزود: برای اشاعه فرهنگ و معارف قرآن در جامعه باید تلاش نمود؛ خود خدا تضمین نموده که اگر تلاش و جهاد نمائید، شما را یاری خواهم نمود.
وی گفت: باید فعالیتهای قرآنی را از دوران کودکی آغاز نمود. در حال حاضر وضعیت مهدکودکهای ما خیلی متناسب با شئونات اسلامی نیست که باید در این زمینه فعالان فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهند.
موسس فیضیه مازندران اظهار داشت: اگر مفاهیم و معارف قرآن در جامعه رواج یابد؛ قطعا گناهان و معضلات در کشور کاهش خواهد یافت. انتظار بیشتری از خادمین قرآن به خصوص حوزه های علمیه داریم.
وی خاطر نشان نمود: مردم ما در حوزه دین و قرآن پای کارند. امروز رمز پایداری کشور ما در مقابل تحریمها و مشکلات اقتصادی و...، به خاطر دینداری و دین مداری ملت ماست.
دکتر خواجه پیری مسئول بخش قرآن موسسه خاتم الاوصیاء در این جلسه بیان داشت: هدف اصلی ما این است که به تعداد کافی نیروی ماهر در حوزه فعالیتهای دینی به خصوص قرآن پرورش دهیم، زیرا مشکل اساسی ما در کمبود نیروهای ماهر در این زمینه است.
وی افزود: اولیت کاری ما آموزش نیروهای مورد نیاز است. تمام سرمایه و اعتبارات خود را در زمینه آموزش و یا زیر ساختهای آن هزینه کرده ایم. برای این که در حوزه فعالیتهای قرآنی موفق باشیم، باید نیروهای متخصصی داشته باشیم که بداند به مردم چه بگوید و همچنین به چه کسی، چه چیز را بگوید.
وی گفت: تهاجم به دین درحال حاضر در طول تاریخ بی سابقه است. تمام شبهاتی که در جامعه مطرح می شود، تکراری است؛ لیکن اکنون رنگ و لعابش تغییر کرده است. همه این شبهات جواب دارد. حوزه های علمیه باید نسبت به شبهه جلوتر باشد .
مسئول بخش قرآن موسسه خاتم الاوصیاء اعلام داشت: طلاب ما به خصوص مفسرین باید سیر مطالعاتی و پژوهشی خود را افزایش دهند. ما در این دوره ها به دنبال تربیت مفسر نیستیم؛ ما می خواهیم مفسر گو تربیت نمائیم.
وی افزود: مازندران استانی است که دارای پتانسیلهای خوبی می باشد. باید کاری کنید که مازندران قطب قرآن کشور گرد