کد مطلب: 13608 تعداد بازدید: ۳۱۳

برگزاری دومین کارگروه تبلیغ در جامعه زنان

دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷:۰۴
برگزاری دومین کارگروه تبلیغ در جامعه زنان
دومین جلسه کارگروه تبلیغ در جامعه زنان به همت مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران و با حضور  مسؤولین و کارشناسان نهادهای مرتبط با حوزه فرهنگ دینی استان مازندران از جمله استانداری، بهزیستی، آموزش و پرورش، سپاه، سازمان تبلیغات و... در  سپاه کربلای مازندران برگزار گردید.
حجت الاسلام غفاری مدیر منطقه پنج در این جلسه بیان داشت: دومین جلسه این کارگروه، جهت بیان ظرفیتهای فرهنگی، دستگاههای عضو کارگروه به منظور نهادینه سازی فرهنگ و آموزه های دینی در جامعه با محوریت سه عنصر مبلغ، تبلیغ و جامعه هدف و همچنین اعلام نوع خدمات و امکاناتی که نهادهای فوق می توانند جهت توان افزائی و مهارت افزائی مبلغین ارائه نمایند،تشکیل گردید.
وی گفت: تمام ادیان الهی برای هدایت انسان به سوی زندگی سعادتمند و تامین دنیا و آخرت آنها آمده اند؛ اما متاسفانه به دلیل عدم استفاده صحیح از ادیان الهی، جوامع بشری همواره دچار مشکل بوده اند.
وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی ایران و رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری، تمام امکانات و بسترهای لازم برای ما فراهم گردیده تا آموزه های دینی و مکتب وحیانی اسلام را به مردم ابلاغ نمائیم.
مدیر منطقه پنج تصریح نمود: حوزه علمیه یکی از دستگاههای اصلی و رسمی می باشد که تکلیف ذاتی آن رساندن پیام دینی به جوامع بشری است. لذا بر خود فرض می داند برای شناسائی، ساماندهی و نهادینه سازی فرهنگ دینی و گستراندن آن در تمام ابعاد زندگی با همکاری نهادهای مرتبط، اقدام نماید.
وی با اشاره به اهداف تشکیل این کارگروه اظهار داشت: زندگی دنیوی و اخروی لازم ملزوم و مرتبط با هم می باشند و اگر بخواهیم زندگی بشری خوب و مورد رضای الهی باشد، باید تمام ابعاد مادی و معنوی و همچنین فرصتهایی که در کمال یا نقص زندگی انسان موثر است را بررسی، ساماندهی و نهادینه نموده و آموزشهای لازم را ارائه نمائیم؛.سپس بررسی کنیم که دین در این زمینه چه برنامه هائی بیان دارد. متاسفانه مشکل جوامع اسلامی این می باشد که در این زمینه متوازن عمل نمی کنند؛ لذا برخی از عوامل تاثیرگذار، قوی و برخی ضعیف اجراء می گردد.
وی افزود: اگر تمام ابعاد زندگی انسان به درستی شناخته شود و متوازن رشد یابد؛ قطعاً ما جامعه بالنده ای خواهیم داشت.
و لازمه این کار این است که ظرفیتهای فرهنگی و تعالی انسانها در زمینه مسائل  دینی و سپس قوانین وضع شده در خصوص فرهنگ دینی شناسایی(نموده) و اگر طرح و برنامه های قانونی برای آن وضع نشده، بررسی گردد.
حجت الاسلام غفاری خاطر نشان ساخت: جامعه اسلامی، جامعه مطالبه گر است. مسائل دینی یکی از مطالبات حقّه جامعه اسلامی است که باید مطالبه گردد؛ لازم است در این کارگروه ظرفیتهای، طرحها و برنامه ها، قوانین و مقررات، موانع و مشکلات و راهکارهای لازم فرهنگی مورد بررسی و حقوق فرهنگی جامعه دینی مورد مطالبه قرار گیرد.