کد مطلب: 13422 تعداد بازدید: ۳۳۴

برگزاری نشست مشترک مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران با ستاد اقامه نماز مازندران

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۱:۴۷
نشست مشترک مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران با ستاد اقامه نماز مازندران با حضور حجت الاسلام غفاری مدیر منطقه پنج، آقای ایمانی مسئول فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز استان، آقای ستاری کارشناس ستاد اقامه نماز و خانم قصاب ساروی معاون فرهنگی منطقه پنج در دفتر این مدیریت برگزار گردید.
حجت الاسلام غفاری در این نشست بیان داشت: حوزه علمیه از ظرفیت بالائی برخوردار است که می توان از این توان در جهت اشاعه و اقامه نماز استفاده نمود.همچنین از ظرفیت ستاد اقامه نماز نیز می توان در حوزه ها بهره برد. البته باید یک ارتباط تعریف شده و تفاهمنامه در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ دینی به خصوص نماز انعقاد گردد.
وی افزود: با توجه به هجمه فرهنگی دشمن ، نمی توان نماز را با برگزاری جلسات  و طبق قانون و دستور در ادارات و سازمانها و مدارس و... اجرا نمود.دستگاههای متولی امر باید صادقاانه به قصد انجام کار کارشناسانه نه نگاه آماری، در خصوص نماز تلاش نمایند و در این زمینه به دنبال وضع قوانین جدید نبوده و از قوانین موجود استفاده نمایند. 
وی تصریح کرد: تعدد متولیان امر فرهنگ دینی یکی از مباحثی است که هرچند برای تسریع در نهادینه شدن این امر در جامعه صورت گرفته، ولی متاسفانه چون برنامه ریزی درستی انجام نشده ، باعث موازی کاری و کندی فعالیتها گردیده است.
مدیر منطقه پنج خاطر نشان کرد: حوزه علمیه به عنوان علمدار فرهنگ دینی در جامعه آمادگی دارد در جهت اشاعه و ترویج فرهنگ نماز در کشور با ستاد اقامه نماز همکاری نماید.
 آقای ایمانی در این جلسه بیان داشت:ستاد اقامه نماز امر ترویج  و توسعه نماز را در همه دستگاهها و همچنین اقشار مردم بر عهده دارد.
وی افزود:این ستاد یک نفر به عنوان دبیر اقامه نماز در تمام دستگاهها دارد که مسئول پیگیری طرحها و برنامه های ستاد اقامه نماز در آن نهاد می باشد.
وی گفت: یکی از مشکلات اجرای طرحهای ستاد اقامه نماز این است که رویکرد ادارات بیشتر نظری و کمتر راهبردی است؛ در حقیقت قوانین ابلاغی ما زیاد است ولی مشکل در نحوه اجرا می باشد.
مسئول فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز مازندران تصریح کرد: ما هر سال دوره تربیت مدرس نماز را با حضور اساتید برجسته از مرکز تخصصی نماز قم برگزار می نمائیم و متاسفانه در استان اساتیدی بتوانند این دوره ها را تدرس نمایند نداریم؛ اگر طلاب شما در این دوره شرکت نمایند؛ پس از اتمام دوره می توان از آنها به عنوان استاد بومی استفاده نمود ونیاز ما به مرکز تخصصی برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه های ستاد اقامه نماز اعلام داشت:  دوره آموزش تربیت مبلغ نماز، مسابقات مقاله نویسی، وبلاگ نویسی، جشنواره فرهنگی هنری نماز، آموزش احکام نماز و... از جمله برنامه های ما می باشد که طلاب می توانند در تمام این فعالیتها شرکت نموده و تاثیرگذار باشند.
خانم قصاب ساروی نیز در این جلسه بیان داشت: حوزه علمیه خواهران در طول سال برنامه های متعددی را برای ترویج فرهنگ نماز برای طلاب برگزار می نماید که یکی از این برنامه ها طرح محراب با همکاری مرکز تخصصی نماز قم است که امسال در 4 مدرسه علمیه منطقه پنج برگزار نمودیم.
وی افزود: در زمینه آموزش احکام نیز ما اساتید مجوز دار داریم که میتوانند احکام نماز را تدریس نمایند همچنین باتوجه به اینکه طرح زمزمه قرآنی و قرائت نماز در چند سال اخیر در مدارس علمیه برگزار می گردد قطعا مربیان این طرح می توانند با ستاد اقامه نماز همکاری نمایند.