کد مطلب: 13421 تعداد بازدید: ۳۲۷

برگزاری جلسه همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه مازندران

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۴:۰۰
برگزاری جلسه همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه مازندران
جلسه همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه مازندران با حضور حجت الاسلام غفاری مدیر منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام طاهری مدیر حوزه علمیه برادران مازندران، آقای شعبانی معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران و برخی از معاونتهای این دو نهاد در سازمان آموزش و پرورش برگزار گردید.
حجت الاسلام غفاری در این نشست بیان داشت: آموزش و پرورش و حوزه علمیه دو نهاد مقدسی هستند که دارای پتانسیل بالائی جهت همکاری و تعامل با یکدیگر می باشند.
وی افزود: ستاد همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه چند سالی است که فعالیت می نماید؛ ولی متاسفانه یک سامانه منضبط ، مدون و تعریف شده برای این همکاری وجود ندارد و ما شاهد جزیره ای عمل کردن برخی گروههای تبلیغی در مدارس آموزش و پرورش هستیم.
وی تصریح کرد: هدف ما این نیست که گروههایی که تحت عناوین مختلف صادقانه در مدارس برای دانش آموزان فعالیت می نمایند را زیر سوال ببریم؛ بلکه هدف ما این است که سامانه همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه خواهران و برادران  را جهت استفاده نظام مند و اثرگذار راه اندازی نمائیم؛ تا از ظرفیت های متقابل برای دست یابی به اهداف تحولی آموزش و پرورش با رویکرد تربیت مبتنی بر آموزه های دینی بهره مند گردیم و همه فعالیتها در یک جا متمرکز گردد.
مدیر منطقه پنج اظهار داشت: در نهادینه کردن ارزشها و باورهای دینی نباید به حواشی و تفسیر به رأی ها توجه نمود؛ زیرا آنچه برای ما اهمیت دارد، تربیت میلیونها دانش آموز است که می توانند علَم دین را در دست گرفته و عزت دینی و ملی ما را در جامعه و جهان برافراشته نگه دارند.
وی گفت: در حال حاضر که دشمن شبانه روز و ثانیه به ثانیه به صورت مدون برای از بین بردن اعتقادات مذهبی و ارزشهای دینی فعالیت می کند، نباید آهسته و بدون برنامه حرکت نمود.
آقای شعبانی معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران در این مراسم بیان داشت: ساماندهی همکاری حوزه  های علمیه و آموزش و پرورش جهت استفاده از ظرفیت بالای طلاب در مدارس و همچنین قانونمند کردن حضور حوزویان در آموزش و پرورش ضروری    می باشد.
وی افزود: در سامانه همکاری آموزش و پرورش و حوزه علمیه باید ظرفیتها، امکانات  و همچنین لیست انتظارات  این دو نهاد از یکدیگر اعلام گردد؛ همچنین نحوه حضور طلاب در مدارس و نوع و چگونگی تعامل مدارس با حوزویان آسیب شناسی شود.
حجت الاسلام طاهری مدیر حوزه علمیه برادران مازندران در این نشست بیان داشت: آموزش و پرورش یک سرمایه ملی است که آینده کشور به سرنوشت آن وابسته است.
وی افزود: آموزش و پرورش باید بستر را برای حضور چهره های اثرگذار روحانی در مدارس فراهم نماید. همچنین باید این نهاد، مدارس را ملزم به همکاری با حوزه نماید.
وی اظهار داشت: باید گروههای فرهنگی تبلیغی که در مدارس مازندران فعالیت دارند؛ زیر مجموعه ستاد همکاری آموزش و پرورش و حوزه قرار گیرند تا برنامه ها هدفمند و منسجم اجرا گردد.
مدیر حوزه علمیه برادران مازندران گفت: در برنامه کلان آموزش و پرورش تنها راه ادامه تحصیل،دانشگاه معرفی گردیده و اشاره به حوزه علمیه به عنوان مرکز تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد نشده است که این امر باید اصلاح گردد.