کد مطلب: 125811 تعداد بازدید: ۸

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران:

مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران مازندران برگزار شد

پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵:۵۴
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران مازندران در محل این مدیریت برگزار شد.

خانم هدايتي معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان مازندران در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری حوزه در ساری، از  انجام  مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران خبر داد.
وی بیان کرد: این مصاحبه از داوطلبین مدرسه علمیه عالی تخصصی حضرت خديجه(سلام الله علیها) بابل، در محل مدیریت استان مازندران انجام شد، این مدرسه برای ششمین سال پیاپی در مقطع سطح ۴ در رشته تفسیر تطبیقی طلبه می پذیرد و ۵۳ طلبه در حال تحصیل دارد.
خانم هدايتي افزود: این مصاحبه  توسط سه نفر از اساتید مجرب و با سابقه انجام شد، لازم به ذکر است، از 52 نفر طلبه خواهر که در آزمون کتبی سطح 4 شرکت کرده اند، 7 نفر به مرحله مصاحبه دعوت شده که از نظر علمی مورد سنجش قرار گرفتند.
وی ادامه داد: در این مصاحبه، سوالات مربوط به دروس تخصصی این رشته اعم از تفسیر، علوم قرآنی، تطور و تاریخ و در بخش اطلاعات عمومی، مباحثی اعم از اطلاعات پایه طلبگی از جمله احکام مورد پرسش قرار گرفت.
خانم هدایتی تاکید کرد: انتظار می رود این طلاب در این رشته تحصیلی، در رویکرد اجتهادی در دروس مرتبط متبحر شوند،  دارای رویکرد نقادانه و نظریه پردازانه باشند، توان تبلیغ و پاسخگویی به نیازهای علمی و مسایل تخصصی رشته و گرایش خود را داشته و توان پژوهشی در حد تحلیل، نقد و ارایه نظر در مسایل تخصصی رشته خود را داشته باشند.