کد مطلب: 125305 تعداد بازدید: ۲۰

روان شناس:

مهم ترین اصل در تعارضات انتخاب رفتار صحیح است

شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹:۲۳
خانم ماندانا قیاسی، روان شناس، گفت: تعارضات و اختلاف نظر در همه زندگی ها وجود دارد، اما مهم آن است که بدانیم در این موقعیت، چگونه رفتار کنیم.

خانم ماندانا قیاسی، روان شناس، در کارگاه آموزش حل تعارضات زوجین که در جمع طلاب مدارس علمیه خواهران فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) آمل و الزهرا(سلام الله علیها) محمودآباد برگزار شد، بیان کرد: از مهم ترین ملاک های کفویت قبل از ازدواج، شباهت فیزیکی، اعتقادی و فرهنگی بین دو نفر است، تفاوت سنی ایده آل بین دختر و پسر، 3 تا 5 سال بوده ولی تا 7 سال نیز بلامانع است.
وی ادامه داد: بعضی از  تفاوت های میان آقایان و خانم ها مربوط به ساختار فیزیولوژیکی و برخی دیگر، روان شناسی هستند، در تمام زندگی ها، تعارضات وجود دارد اما نوع رفتار در این شرایط دارای اهمیت است.
خانم قیاسی تصریح کرد: یک اصل مهم، زندگی کردن در زمان حال است و با وجود تمام کدورت ها و مشکلات، نباید مسائل گذشته را مدام مطرح کرد و نباید مدام نگران آینده بود.
وی در خصوص نحوه رفتار صحیح زوجین در هنگام تعارضات تاکید کرد: باید زن و شوهر به ارزش ها و توانمندی های یکدیگر توجه کرده و نسبت به بهبود رابطه، متعهد باشند، به یکدیگر بها بدهند و یکدیگر را قضاوت نکنند.
وی تصریح کرد: قیاس به خصوص بین زوجین، یکی از مهم ترین عوامل سست کننده بنیان خانواده است، از طرف دیگر بدترین جمله این است که بگویند، من همینم که هستم و تمایلی به تغییر ندارم.