کد مطلب: 125300 تعداد بازدید: ۱۳

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران:

ارزیابی اساتید سطح 2 مازندران انجام شد

شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴:۰۵
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: مصاحبه علمی اساتید متقاضی تدریس در مقطع سطح 2 استان مازندران برگزار شد.

خانم فاطمه هدایتی، طی مصاحبه ای با خبرنگار حوزه، از برگزاری مصاحبه علمی اساتید متقاضی تدریس در مقطع سطح 2 استان مازندران در روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: متقاضیان تدریس در مقطع سطح ۲، پس از فراخوان مدیریت حوزه علمیه استان و معرفی از طرف مدارس علمیه، دعوت به آزمون کتبی شدند.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این آزمون، دادن مجوز به متقاضیان تدریس در سطح 2 است تا استعداد یابی از ظرفیت های فارق التحصیلان و دانش آموختگان انجام و از حضور فعال آن ها در سطح مدارس استفاده شود.
خانم هدایتی اظهار کرد: هر داوطلبی می تواند به مجوز 10 واحد درسی را داشته باشد و تا سن 60 سالگی اجازه تدریس دارند اما آزمون ارزیابی تا سن 55 سالگی انجام می شود.  
وی خاطرنشان کرد: از بین ۶۲ داوطلب ثبت نام شده، ۴۷ نفر از اساتید در آزمون کتبی شرکت کردند و پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، از افراد قبول شده جهت مصاحبه علمی دعوت به عمل آمد.
خانم هدایتی افزود: اساتید ارزیاب مطابق با منابع اعلام شده برای مصاحبه از سوی مرکز، از متقاضیان، ارزیابی به عمل آوردند و نتایج آن پس از ثبت در سامانه و اعلام رسمی به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، به مدارس و اساتید مورد نظر اعلام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: داوطلبینی که نمره قبولی را در آزمون شفاهی کسب کردند، وارد مرحله مصاحبه عمومی و تست روانشناسی خواهند شد و پس از اتمام مراحل اعلام شده و قبولی نهایی در آزمون مصاحبه و دوره بدو خدمت، مجوز لازم به آنها اعطا خواهد شد تا بتوانند در مدارس سطح ۲ تدریس کنند.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران تاکید کرد: هم اکنون تعداد ۲۴۵ استاد فعال در مدارس سطح ۲، 3 و 4، مشغول به تدریس هستند که دارای تحصیلات عالیه در سطح حوزوی و دانشگاهی میباشند؛ اساتید سطح 2 باید تحصیلات خود را در سطح 3 حوزه علمیه به اتمام رسانده باشند و رشته مجوز با رشته تحصیلی آنها در ارتباط باشد و یا کسانی که مدرک سطح 2 حوزه علمیه به همراه مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری دانشگاه در رشته همخوان داشته باشند.
وی ادامه داد: این مجوز ها هر ساله تمدید اعتبار می شوند و با توجه به امتیاز اخذ شده که توسط طلاب مدارس و مدیر مدرسه محل تدریس ثبت می شود، اجازه ادامه تدریس خواهند داشت. حد نصاب لازم در کسب امتیاز بیش از 70 درصد می باشد.