کد مطلب: 12316 تعداد بازدید: ۴۵۶

معاون فرهنگی منطقه پنج:

اعزام مبلغین باید تنها از طریق حوزه های علمیه صورت گیرد

یکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲:۳۷
اعزام مبلغین باید تنها از طریق حوزه های علمیه صورت گیرد
خانم ساروی معاون فرهنگی منطقه پنج در بازدید از مدارس کلاردشت، چالوس و نوشهر در نشست با طلاب بیان داشت: رسالت حوزویان با دانشجویان متفاوت است و قطعا انتظاراتی که جامعه از طلاب دارد خیلی بیشتر از دانشگاهیان می باشد.
وی افزود: یکی از رسالتهای اصلی حوزه های علمیه بحث تبلیغ است ولی باید توجه گردد که اعزام مبلغین پس از فارغ التحصیلی و تنها از طریق حوزه علمیه صورت گرفته و ارتباط مردم با حوزه ها حفظ گردد.
وی گفت: دروس حوزه متناسب با نیاز طلاب جهت کسب مهارت و پاسخگو بودن جامعه برنامه ریزی گردیده و پیش نیاز تبلیغ موفق گذراندن همه دروسی است که برای طلاب در نظر گرفته شده است؛ البته این مباحث برای نشان دادن مسیر راه است و رسیدن به مقصد نیازمند تلاش و تحلیل و بررسی خود طلاب می باشد.
معاون فرهنگی منطقه پنج اظهار داشت: با توجه به انتقادات و پیشنهادات طلاب در خصوص حجم دروس، پس از بازنگری هایی که از جانب مرکز صورت پذیرفت، 41 واحد درسی از مهرماه آینده به صورت غیر حضوری ارائه می گردد.
خانم رستمی مسئول روابط عمومی منطقه پنج در این نشست بیان داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار امسال که جهاد فرهنگی با عزم ملی است و با توجه به این که وبلاگ یکی از مهمترین ابزارهای جدید ترویج فرهنگ در فضای مجازی است لذا حضور طلاب در این فضا الزامی است.
وی افزود: در حال حاضر دشمن با تمام امکانات خود در جنگ نرم فرهنگی بر علیه ما شبانه روز فعالیت می نماید؛ که برای مقابله و حضور مؤثر در فضای سایبری، لازم است با تولید محتوای سالم و با رویکرد دینی، با فتنه ها و جنگ نرم دشمن مبارزه نمائیم.
وی تصریح کرد: حوزه علمیه خواهران در راستای رسالت خود در فضای مجازی، سامانه وبلاگ حوزه های علمیه خواهران(کوثر بلاگ) را راه اندازی نموده و برای همه علاقمندان امکان ایجاد وبلاگ، ایمیل، درج مطلب، شرکت در طرحها و مسابقات و ... سامانه را فراهم نموده است.
رستمی خاطر نشان نمود: سامانه کوثر بلاگ دارای قالب مذهبی است و امکانات آن به خصوص صفحه مدیریتی طوری تنظیم گردیده که امکان استفاده طلاب وبلاگ نویس را به راحتی فراهم نموده است. همچنین این سامانه آمادگی هر گونه همکاری با طلاب در این فضا به خصوص آموزش وبلاگ نویسی را دارد.