کد مطلب: 12313 تعداد بازدید: ۴۲۹

حجت الاسلام غفاری خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه حوزه های علمیه خواهران منطقه پنج با پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران

یکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۴:۰۸
انعقاد تفاهم نامه مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران با پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران
حجت الاسلام غفاری مدیر منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران بیان داشت: حوزه علمیه خواهران در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در سال جدید به عزم ملی در خصوص فرهنگ و اقتصاد، و با توجه به این که نیروی انتظامی به ویژه راهنمایی و رانندگی به عنوان یکی از مظاهر نظم و موثر در ترویج فرهنگ نظم در جامعه می باشد، تفاهم نامه ای را جهت تعامل بیشتر با این نهاد انعقاد نمود.
وی افزود: امروزه موضوع تصادفات رانندگی در کشور، یک معضل اساسی است که ناشی از فقدان فرهنگ رانندگی است و پیامدهای نامطلوب اجتماعی و خسارتهای جبران ناپذیر اقتصادی و جسمانی را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به این که حوزه های علمیه یکی از موثرترین نهادهای ایجاد فرهنگ صحیح اجتماعی می باشد؛ و از رسالتهای حوزه، تبلیغ آموزه های دینی برای تحقق زندگی سالم در بستر نظم است؛ لذا طلاب در امر اطلاع رسانی و آموزش همگانی راهنمایی و رانندگی، می توانند با این نهاد همکاری نمایند؛ تا انشاء الله در آینده با رشد فرهنگ ترافیک، شاهد حذف خسارت های انسانی در ایران اسلامی باشیم.
سروان موسوی نماینده پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران در این نشست بیان داشت: متاسفانه موضوع تصادف، در حال حاضر سومین علت مرگ و میر، پس از بلایای طبیعی و عوارض قلبی و مغزی در کشور محسوب می گردد.
وی افزود: با توجه به این که آموزش در کنار سایر ابزارها نظیر انگیزش و کنترل، یکی از مهمترین ابزارهای کیفیت بخشی به عملکرد سازمانها می باشد؛ لذا طلاب حوزه های علمیه می توانند به یک عامل انسانی در امر آموزش همگانی راهنمایی و رانندگی و فرهنگ سازی  این موضوع باشند. وبر اساس تفاهم نامه دوره های آموزشی و فرهنگی برای طلاب رابط با این یگان برگزار خواهیم نمود.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر با تعامل خوب و ارزشمند نهادهای دولتی و غیر دولتی به خصوص حوزه های علمیه، و حضور کارشناسان اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در این سازمانها، شاهد نتایج خوب و تاثیر گذار در کشور بودیم که امیدواریم این تعاملات به خصوص تفاهمنامه با حوزه علمیه خواهران منطقه پنج تداوم یابد.