کد مطلب: 11830 تعداد بازدید: ۳۴۱

مدیر منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران

حوزویان در خط مقدم مدیریت جهادی قرار دارند

سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳:۱۴
حوزویان در خط مقدم مدیریت جهادی قرار دارند . باید فراخور توان خود برای تحقق این امر تلاش نمایند.
حجه الاسلام غفاری مدیر منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران طی نشستی بیان داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیدند، که با کمی دقت در  واژگان این شعار، می توانیم مفاهیم زیادی را دریافت نمائیم؛ و این معانی تکلیف را بر علاقمندان به ولایت به خصوص حوزه های علمیه سنگین تر می نماید.
وی افزود: حوزویان در خط مقدم مدیریت جهادی قرار دارند. نوک پیکان شعار امسال رهبر انقلاب به سمت طلبه هاست. و ما باید فراخور توان خود نسبت به فهم بیشتر این شعار تلاش نمائیم.
وی تصریح کرد: یکی از حربه های محکم دشمنان، بحث فشار اقتصادی بر امت اسلام است. امروز استکبار جهانی قصد دارد با راه انداختن جنگ اقتصادی و انواع تحریمهای اقتصادی و سیاسی، نقشه مشابه ای که در برخی از کشورها پیاده نموده، در ایران نیز اجرا نمایند. ولی غیرت دینی ایرانیان و درایت مقام عظمای ولایت، نقشه های آنها را طبق معمول نقش بر آب می نماید.
مدیر منطقه پنج تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، آمریکا و ایادی آن قابل اعتماد نیستند. چراغ سبزآنها طعمه ای برای انداختن دام می باشد که باید مردم ما به خصوص مسئولین توجه نمایند.
وی با اشاره به مسئله فرهنگ در شعار امسال اعلام داشت: ترویج اقتصاد لازمه اش داشتن فرهنگی است که ارزشهای دینی را ترویج دهد. فرهنگ، مانند رگهای خونی است که در تمام پیکره انسان جریان دارد و مختص به دستگاه و نهاد خاصی نمی باشد؛ همه باید بر ای احیای آن  تلاش نمایند.
وی گفت: هیچ دولتی در نظام اسلامی بدون مردم نمی تواند دو اصل اساسی اقتصاد و فرهنگ را محقق نماید.اگر مسئولین، وظیفه خود را نسبت به مردم درست انجام دهند و مردم هم دولت را از خود بدانند؛ قطعا دنیا با تمام امکاناتش نمی تواند بر این ملت چیزی را تحمیل نماید.
حجت الاسلام غفاری خاطر نشان نمود: مدیریت جهادی قشر و صنف خاصی را شامل نمی شود. همه اقشار ایران اسلامی باید برای تحقق این امر جهاد نمایند.