کد مطلب: 11599 تعداد بازدید: ۳۸۱

مدیر منطقه پنج حوزه علمیه خواهران اعلام کرد:

آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران سال تحصیلی 94 - 93

دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۱:۵۵
پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران منطقه پنج سال تحصیلی 94 - 93 همزمان با سراسر کشور آغاز گردید.
حجت الاسلام علی غفاری مدیر منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران کشور طی گفتگویی بیان داشت: با توجه به این که بانوان نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند؛ این پدیده ضرورت جذب و پرورش دین شناسان و مبلغان دینی خواهر را مضاعف می نماید، تا ضمن فراگیری علوم اسلامی و حوزوی و همچنین کسب معنویت، با شناخت بهتر از نیازهای علمی و فرهنگی بانوان، برای ترویج معارف الهی در این قشر تأثیر گذار، همت گمارده و از این طریق در مسیر رشد و کمال جامعه حرکت نمایند.
وی افزود:دشمنان اسلام برای انحراف جامعه، سرمایه گذاری فراوانی در قشر بانوان انجام داده اند که می توان با جذب استعدادهای برتر در حوزه های علمیه خواهران و تربیت الهی ایشان، نقشه دشمنان اهل بیت(ع) را نقش بر آب نمود.
وی تصریح کرد: حوزه های علمیه خواهران به عنوان تنها نظام رسمی برای فراگیری علوم و معارف اسلا ناب در کشور است که برای چهار دوره عمومی (سطح2-کارشناسی)، عالی( سطح3-کارشناسی ارشد)، تخصصی( سطح4- دکترا)و فوق تخصصی (سطح5 - اجتهاد یا فوق دکترا) طراحی شده است. همچنین تعداد4 هزار و 620 نفر دارای مدرک  دانشگاهی شامل  4000 کارشناسی، 600 کارشناسی ارشد و 20 دکترا در حوزه های علمیه خواهران تحصیل می نمایند.
حجت الاسلام غفاری اعلام داشت: مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران کشور با 31مدرسه علمیه در استان های مازندران و گلستان، و با حدود 4 هزار طلبه،  در سال تحصیلی 94-93 برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از بین دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر طلبه می پذیرد.
وی گفت:ثبت نام  سال تحصیلی 94-93 ، برای دوره های عمومی و عالی، از طریق پایگاه اینترنتیwww.whc.irروز شنبه 26 بهمنشروع و تا پایان روز شنبه 10 اسفندماه 1392  ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: داوطلبان صرفاً با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.whc.ir  و پرداخت مبلغ یکصد هزار ریال (100.000 ریال) از طریق كارتهاي بانكيعضوشبكه شتاب، می­توانند نسبت به خرید کارت ثبت نام اینترنتی (دریافت شماره پرونده و کد رهگیری)، اقدام نمایند.
مدیر منطقه پنج خاطر نشان کرد: پذیرش در مقطع سطح 2، بدون آزمون و سنجش علمي داوطلبان از طریق بررسی سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه انجام می پذیرد؛ و پذیرش داوطلبان دوره عالی سطح سه، تربیت مدرس و بازپذیری از طریق آزمون کتبی صورت می­گیرد. همچنین آزمون سطح 3 و تربیت مدرس، روز جمعه 26 اردیبهشت ماه 1393 برگزار می‌گردد.
وی با اشاره به استقبال خوب خواهران برای تحصیل در حوزه های علمیه بیان داشت: سال گذشته به علت محدودیت فضای آموزشی، فقط 60 درصد داوطلبین  موفق به ورود در مدارس علمیه منطقه پنج گردیدند.
وی افزود: پذیرش برای سال تحصیلی 94-93 در مقطع سطح 2 حوزه علمیه خواهران مازندران 645 و در گلستان430 نفر و ظرفیت پذیرش سطح 3 مازندران90 و گلستان70 نفر می باشد.